Saç Dökülmesine İyi Gelen Besinler Yiyecekler

Ferhat

New member
Saç Dökülmesine İyi Gelen Besinler Yiyecekler

Saçlarımızda kırılmalar ve dökülmeler başlayıp zamanla bunlar büyüyerek ciddi manada kelliğe sebep olabilir. Sağlığımızı korumak için saç dökülmesini bilerek önlemeliyiz. Saçların dökülmesi kişileri aynı zamanda psikolojik olarak olumsuz etkileyecektir. Bunlar için yapılacaklar biz insanların elinde olmaktadır. Yapacağımız davranış ve hareketleri bilerek hayatımızı şekillendirmeliyiz. Günlük beslenmemiz dahi saçımız için önemli olur.
Geçmişten günümüze kadar saç dökülmesinin nedenleri araştırılmıştır. Sebep olarak kişilerin beslenmesi ve genetik faktörler etkili olarak görülüyor. Sağlıklı beslenen kişilerde saç dökülme oranları çok daha az olduğu öğrenilmiştir.
Saç dostu olan C vitamini bol miktarda alınması gerekmektedir. Tüketeceğimiz meyveler arasında seçeceklerimiz C vitamini barındıranlar olacaktır. Vücudumuz için gerekli olacağından haftada birkaç öğün şeklinde tüketilmelidir.
Hayvansal gıdalar ile alamadığımız proteinler için fasulye tüketimi oldukça önemlidir. Vücudumuz için gerekli olan proteini fasulye tüketerek alabiliriz.
Tavuk, hindi tüketiminde elde edeceğimiz proteinler oluşabilecek risklere karşı gereklidir. Sağlıklı saçlara kavuşmak için tüketimimizi geliştirmeliyiz. Gerekli olan proteinleri almak için tavuk ve hindi etine yönelebiliriz. B12 vitamini ve biotin içeren yumurta tüketimi saçlarımızı güçlendirecektir.