Google Haber Ayarları Nasıl Yapılır ?

Damla

New member
Google Haber Ayarları Nasıl Yapılır?

Google Haber, kullanıcıların kişiselleştirilmiş haber içeriği almasına olanak tanır. Bu yazıda, Google Haber ayarlarının nasıl yapıldığını adım adım açıklayacağız.

Google Hesabı ile Giriş Yapın

Google Haber ayarlarını yapıp kaydetmek için öncelikle bir Google hesabına ihtiyacınız var. Eğer bir hesabınız yoksa, bir tane oluşturun.

Anahtar Kelime: Google Haber, hesap, giriş

Haberler Sayfasına Girin

Tarayıcınızın adres çubuğuna "news.google.com" yazarak Google Haberler sayfasına erişin. Google Hesabınızla oturum açın.

Anahtar Kelime: Haberler, sayfa, erişim

Ayarlar Sekmesini Bulun

Google Haberler ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan dişli simgesine tıklayarak "Ayarlar" sekmesine gidin.

Anahtar Kelime: Ayarlar, simge, tıkla

Haberleriniz Ayarlarını Düzenleyin

"Ayarlar" sekmesine tıkladıktan sonra, haberlerinizin dilini, ülkesini ve ilgi alanlarınızı düzenleyebileceğiniz bir menü göreceksiniz. Bu seçenekleri isteğinize göre ayarlayın.

Anahtar Kelime: Dil, ülke, ilgi alanı

Özel Ayarları Yapın

Dil, ülke ve ilgi alanlarınızı ayarladıktan sonra, daha fazla özelleştirme yapmak için "Daha Fazla Ayarlar" seçeneğine tıklayın. Burada belirli kaynakları engelleyebilir veya belirli türlerdeki haberleri filtreleyebilirsiniz.

Anahtar Kelime: Özelleştirme, ayarlar, kaynaklar

Değişiklikleri Kaydedin

Ayarlarınızı tamamladıktan sonra, değişiklikleri kaydetmek için sayfanın en altında bulunan "Değişiklikleri Kaydet" düğmesine tıklayın.

Anahtar Kelime: Kaydet, düğme, değişiklik

SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Google Haber Ayarlarını Neden Değiştirmeliyim?

Google Haber ayarlarını değiştirmek, kişisel ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize uygun haber içeriği almanızı sağlar.

Hangi Dil ve Ülke Seçeneklerini Kullanmalıyım?

Dil ve ülke seçeneklerini, ana ilgi alanlarınıza ve yaşadığınız yere bağlı olarak seçmelisiniz. Böylece size en uygun ve ilgi çekici haberleri alırsınız.

Hangi Kaynakları Engellemeliyim?

Kişisel tercihlerinize ve güvenilirliklerine göre belirli haber kaynaklarını engelleyebilirsiniz. Bu, size daha güvenilir ve kaliteli haber içeriği sunar.

Ayarları Değiştirdikten Sonra Ne Olacak?

Ayarları değiştirdikten sonra, Google Haberler ana sayfasında ve bildirimlerde tercihlerinize uygun haber içeriği göreceksiniz.

Neden Google Haberleri Kullanmalıyım?

Google Haberleri, kişiselleştirilmiş ve güncel haber içeriği sunar. Bu sayede, dünya ve ülke gündemini takip etmek kolaylaşır ve ilgi alanlarınıza uygun haberlere erişim sağlarsınız.