Dikkat Eksikliğine Ne İyi Gelir

Mucahit

Member
Dikkat Eksikliğine Ne İyi Gelir

Dikkat eksikliği son zamanlarda yaşanan en büyük sıkıntılardandır. Çocuklarda sıklıkla görülebilecek durum olduğundan dolayı hayatlarını olumsuz etkileyebiliyorlar. Okula yeni başlayan çocukların derslerinde başarısız olmalarının sebeplerinden birisi dikkatsizlikten geliyor. Dikkat eksikliğinin bir çok sebebi olup bunların başında beslenme sorunu geliyor. Düzenli ve sağlıklı beslenilmediği sürece kişilerde dikkatsizlik boy gösterebiliyor.
Dikkat eksikliğine karşı tüketilecek olan besinler oldukça önemlidir. Bunların başında tonbalığı, pisi balığı, alabalık, dil balığı gibi omega 3 yağ asidi bulunan besinlere ağırlık verilmesi gereklidir. Çinko tüketimi sağlığımız için oldukça önemlidir. Keten tohumu, ceviz, kanola yağı gibi zengin omega 3 besinler tüketilmelidir. Kabak çekirdeği, dana eti, susam, tahin, yer fıstığı gibi çinko içeren besinleri tüketmeniz gereklidir.
Dikkat eksikliğine sebep olan yiyeceklerden mümkün mertebe uzak durulmalıdır. Kola, şekerleme, tatlı türünde gıdaların tüketimi azaltılması gereklidir. Tatlı ürünleri dikkat dağınıklığına sebep olarak sizi olumsuz şekilde etkiler.
Dağınıklığınızı ortadan kaldırmanıza faydalı olmaktadır. Sağlıklı şekilde kendinizi beslemeniz gereklidir. Çocukların okullarda başarılı olması için hür dikkat etmeleri gerekmektedir. Ebeveynlere bu konuda büyük görev düşüyor.