Boğaz Ağrısına İyi Gelen İçecekler

Mucahit

Member
Boğaz Ağrısına İyi Gelen İçecekler

Boğaz ağrısından şikayetçiyseniz eğer dikkat edeceğiniz noktalar sayesinde ağrıyı hafifletebilir kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Uzmanlar ilk olarak önerdikleri sıcak içeceklerin tüketilmesi olmuştur. Boğaz ağrısını geçirdiği gibi oluşacak tehlikelere karşı kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.
Kış aylarında daha çok boğaz ağrısı ile karşılaşabilirsiniz. Bakteriyel veya viral enfeksiyonlardan kaynaklı sebeplerden dolayı boğazınızda kaşıntı, tahriş, şişlik ve kızarıklık gibi şikayetler kendisini gösterebilir. Yemek yemekte ve su içmekte zorlanabilirsiniz, yutkunduğunuz zaman boğazınızda bir ağrı hissedersiniz. Kendisini gösteren hastalıklara karşı tüketeceğiniz doğru bitkisel çaylar sayesinde kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Okaliptüs
Karaağaç
Papatya
Meyankökü
Adaçayı
Tüketeceğiniz çaylar sayesinde boğazınızdaki ağrı hafiflemiş olduğu gibi kısa zamanda ortadan kalkacaktır. Boğaz ağrısının tedavisi sayesinde oluşabilecek ağrıların azaldığını görebilirsiniz. Günlük olarak tüketmeniz boğazlarınızdaki şişkinliği alacaktır.
Boğaz ağrısına yönelik gargara yapmakta faydalıdır. Çay bardağının içine ılık su ilave ediniz, bir kaşık tuz koyduktan sonra karıştırınız. Karışım ile günde 3-4 defa yapacağınız gargara sayesinde ağzınızdaki mikroplardan arınmış olup sağlığınıza ulaşabilirsiniz.