Bebek Giydirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Mucahit

Member
Bebek Giydirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Bebeklerimizin gelişimi kadar onlara giydireceğimiz kıyafetlerde sağlığı açısından çok önemlidir. Onlara giydireceğimiz kıyafetlerin temiz ve rahat olması öncelikli prensiplerimiz arasında olmalıdır. Bu yüzden bebek giyim hakkında dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.
Bebek Giydirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
  • Sentetik kumaşlar isiliğe neden olabilir
  • Bebeğin altı açık vakit geçirmesini sağlayın
  • 10 yaşa kadar güneşten korunma çok önemli
  • Bebeklerin yeterince sıvı tüketildiğinden emin olunmalı
  • Yaz aylarında kapalı alanlardan uzak durulmalı
Öncelikle bebeklerimize giydireceğimiz kıyafetlerin %100 pamuk ve pamuk ürünlerinden olmasına dikkat etmeliyiz çünkü bebeklerimizin cildi çok narin ve hassastır bu yüzden kıyafetleri vücuduna değeceğinden zarar verme olasılığı çok yüksektir. Diğer bir husus bebeklerimize alacağımız kıyafetlerin düğmeli değil de çıt çıtlı olmasına özen gösterin çünkü çıt çıtlı kıyafetler daha rahat çıkartılıp giydirebildiğinden bebeğe zarar verme olasılığınız ortadan kalkar ve daha rahat şekilde kıyafetlerini ve altını değiştirebilirsiniz.
Ayrıca bebeğinize kıyafet alırken kafasından rahat geçebilecek kıyafetler almaya özen gösterin daha çok küçük olduğundan kafası ve özellikleri kulakları çok hassas bir yapıya sahiptir. Boğazı dar olan kıyafetlerin zarar verme olasılığı yüksektir. Yeni doğmuş bir bebeğin vücut ısısı çok kolay değişeceğinden aşırı derecede ısı kaybına maruz kalırlar bundan dolayı mevsim fark etmeksizin mevsim normallerine uygun şekilde yapılmış bir şapkayı mutlaka bebeğinizi giydirin.
Çocuklarınızın kıyafetlerini sık sık yıkamaya ve temiz olmasına özen gösterin ancak kıyafetleri yıkarken bizim gündelik hayatta kullandığımız deterjanları kullanmayın çünkü içinde bir çok kimyasal barındırdığından kıyafete bulaşma yolu ve bebeğe geçme ihtimali vardır. Bunun yerine kullanacağınız sabun daha temiz ve daha sağlıklıdır.

Yenidoğan Bebek Giyimi
Yenidoğan bebek
giyimi, kıyafet seçimi kadar önemlidir. Onu soyup giydirirken teninin okşanması, vücudunu tanımasını sağlamaktadır. Bebek giydirilirken hoşnut olmayabilmektedir ve bunu da huysuzlanarak gösterebilmektedir. Onu gıdıklayarak, okşayarak, öperek ve oynayıp konuşarak bunu önlemek mümkündür. Giydirilecek kıyafetleri bir araya toplayıp çıt çıtlarını açmak gerekmektedir. Giydirmeye başlamak için bebek, düz ve rahat bir yere yatırılmalıdır.

Bebeklerinize alacağınız kıyafetler onunu sağlığını önemli derecede etkilediğinden mümkün olduğunca kaliteli kıyafetler alın unutmayın bebeğiniz her şeyden daha öncelikli ve değerlidir.