Alçalan Burç Nasıl Hesaplanır ?

Iclal

Global Mod
Global Mod
Alçalan Burç Nedir?

Alçalan burç, doğum haritasının önemli bir parçasıdır ve kişinin doğduğu anda yükselen burcunun tam tersine, doğum anındaki yatay düzlemde (Doğu ufku) bulunan burcu temsil eder. Yükselen burç kişiliğinizi ve dış dünyaya olan ilk tepkilerinizi yansıtırken, alçalan burç, iç dünyanızı ve kişisel geçmişinizi temsil eder. Alçalan burç, kişinin içsel motivasyonlarını, zihinsel yapısını ve ruhsal evrimini anlamak için önemli bir araçtır.

Alçalan Burç Nasıl Hesaplanır?

Alçalan burcu hesaplamak için doğum saatiniz ve tarihinizin yanı sıra doğum yerinizin enlem ve boylamını da bilmek gerekir. Bu bilgiler, doğum haritasını oluşturmak için kullanılır. İşte adım adım alçalan burç hesaplama süreci:

Adım 1: Doğum Saatinizi Belirleyin

İlk adım olarak, doğduğunuz saat dilimindeki kesin doğum saatinizi belirlemeniz gerekir. Doğum saatini hatırlamıyorsanız, aile üyelerinden veya doğum sertifikasından bu bilgiyi edinebilirsiniz.

Adım 2: Doğum Tarihini Belirleyin

Doğum tarihini tam olarak belirlemek önemlidir. Yıl, ay ve gün bilgilerini not edin.

Adım 3: Doğum Yerini Belirleyin

Doğum yerinizin enlem ve boylam koordinatlarını belirlemelisiniz. İnternet üzerinden veya harita uygulamaları aracılığıyla bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Adım 4: Doğum Haritasını Oluşturun

Doğum bilgilerinizi kullanarak bir doğum haritası oluşturmanız gerekmektedir. Doğum haritası, doğduğunuz anda gökyüzünde bulunan gezegenlerin ve burçların konumunu gösterir. Çoğu astroloji sitesi veya yazılımı doğum haritası oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Adım 5: Doğum Haritasında Alçalan Burcu Bulun

Doğum haritasında alçalan burcu bulmak için, haritanın doğu ucuna bakmanız gerekir. Bu nokta, doğum anınızda ufukta yükselen burçtan tam tersi bir burcun konumudur. Doğum haritası veya astroloji yazılımı, alçalan burcunuzu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Adım 6: Alçalan Burcu Araştırın ve Yorumlayın

Alçalan burcunuzu bulduktan sonra, bu burcun anlamlarını ve etkilerini araştırabilirsiniz. Alçalan burcunuz, kişisel zihinsel ve duygusal özelliklerinizi, içsel motivasyonlarınızı ve ruhsal yolculuğunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Alçalan burç, kişinin içsel dünyasını ve ruhsal evrimini anlamak için önemli bir araçtır. Doğum haritası analizi, alçalan burcun yanı sıra diğer astrolojik faktörlerin de incelenmesini gerektirir. Bu sayede, kişinin benzersiz kişisel özellikleri ve potansiyeli hakkında daha derin bir anlayış elde edilebilir.