Son günlerde her şirket için web sayfası yapılmasını mecbur kılan yasadan sonra iyice hareketlenen web tasarım sektörü insanların isteklerine uygun fiyatlarda hizmet vermektedir. Fakat web tasarımı yaptırmak isteyen insanların mağdur olmaması veya hedeflediği gibi en iyilerden birisi olması için özenle dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bu günkü yazımızda sizlere web tasarımı yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgi vereceğiz.

Tasarım ve Görselliğin Önemi

Web tasarımı yaptırmak isteyen şirket veya şahıslar öncelikle kendilerine uygun bir tasarım hazırlatmalı ve görselliğe önem vermelidir. Görsellik bakımından sadeliği tercih edip göz yormayan renkler kullandırmalı, alan adlarını seçerken kendileri uygun olmasına dikkat etmelidir.

Tasarımın renk uyumuna dikkat ettiği kadar göze hitap eden göz yormayan yazı tipleri kullandırtmalıdır. Web tasarımını yapacak olan şirket veya bireyin bütün referanslarını iyi incelemiş aldığı tepkilerin olumlu yolda olduğu kanaatine varmalıdır.

Seo Uyumlu Web Tasarımı

İnsanların görsellikten sonra dikkat etmesi gereken bir diğer şey tasarımın Seo uygunluğudur. Öyle ki kodları görselleri vb tasarımla ilgili olan her şeyin tam olarak Seo’yla uyumlu olmasına çok dikkat etmelidir. Çünkü tasarımı yapılan bir şirket sayfası rakipleriyle yarışırken arama motorlarında en üste yer almak ister. Ve bu konuda diğer şirketler ile çok büyük rekabetlere girer. Ve sizde sayfanızın bu rekabetten olumsuz etkilenmesini istemiyorsanız tasarım yapılırken titizlikle takip etmeli ve Seo uyumlu olduğundan kesin olarak emin olmalısınız.

Unutmamalıdır ki tasarımın göze hoş gelmesi ve göz yormaması sayfanıza giren her insanın ilgisini çekerek hoşlarına gitmesine sebep olacaktır. Gerekirse tam istediğiniz gibi görselliğe sahip ve Seo uyumlu bir tasarım yaptırmak için masraftan çekinmeyin.

Özel Olarak Yaptırdığınız Script İle Fark Yaratın

Rekabet ortamında en iyisi olmak istiyor ve bütçenizde yeterince geniş ise hazır script yani hazır sistemler kullanmaktan çekinin. Ve mümkün olursa kendiniz veya şirketiniz için sıfırdan bütün özellikleriyle göz dolduran kusursuz bir script hazırlatın. Ve emin olun ki asla pişman olmazsınız.

Web Tasarımı Fiyatları Nasıl Belirlenir?