Web tasarım fiyatı nasıl belirlenir?

Web tasarım ile kurumsal firmalar ürün yada hizmetlerini öne çıkartarak mevcut müşterileri ile daha iyi ve başarılı iletişim kurmak isterken, yeni müşteriler bulmak içinse aynı zamanda seo uyumlu web tasarım ile arama motorlarında çok daha yukarılarda olarak kolay bulunmak isterler. Tüm bu yapıyı kurarken ise; kurumsal ve sektörel çizgilerin kullanıldığı, mobil uyumlu responsive web tasarım, esnek ve yönetilebilir seo çalışması barındıran bir web site yönetim paneli, seo çalışmasına uygun kodlama ve tasarım yapıldığında kalite ile başarıya aynı anda ulaşılabilir. Peki minvalde bir web sitesi tasarımının maliyeti nedir veya ortalama web sitesi maliyetleri nelerdir?

Web tasarım yaptırmak isteyenlerin kurum yada kişilerin dikkat etmesi gereken ilk nokta web tasarım hizmeti üreten ajansların niteliği ve sunduğu vizyondur. Yani bir web tasarım ajansının ikamet adresinden çok, daha önce yaptığı çalışmalar ve bu çalışmaların çeşitliliği konusunda fikir sahibi olmanız daha doğru tercih yapmanızı sağlayacaktır. Örneğin; bir insaat firmasına uygun kurumsal web tasarım yaptırmak istiyorsunuz ve bununla ilgili şirketleri araştırıyorsunuz. A isimli web tasarım firması İstanbul’un çok nezih bir semtinde fakat daha önce insaat firması ile ilgili bir çalışma yapmamış, B isimli web tasarım firması ise İstanbul’un pek de bilinmeyen bir semtinde ancak çalışmalarını bu doğrultuda, Google ile uyumlu bir şekilde yapmış bir web tasarım ajansı. Tercih etmeniz gereken “en iyi web tasarım firması” mutlaka ikinci seçenek olmalıdır.

Web sitesi tasarımında fiyatlar neden farklılık gösteriyor?

Kimi ajans bir web sitesi tasarımı için 1.500 – 2.000 TL ücret talep ederken bir başkası aynı site için 10.000 – 20.000 TL hatta bazen daha fazla ücret talebinde bulunabiliyor. Bu orantısız fiyat farkının başlıca nedenleri arasında çalışmayı yapacak ajansın ya da kişinin daha önce ürettiği tasarımların alt yapısını yani hazırda daha önce kullandığı bir yapıyı sizin sitenize entegre etmeye çalışabilir. Bu yol daha ucuz olabileceği gibi aynı zamanda alt yapının sıfırdan yapılmamış olması bazı sorunlara neden olabilir.

Bir başka neden ise hazır tasarımların satın alınarak geliştirilmesi yoludur. Şöyle ki, hazır tasarımlar üzerinde çalışacak olan web tasarım firması daha çok zaman açısından daha hızlı hareket edeceğinden site tasarım fiyatı düşecektir.

Web tasarım firması tarafından daha önce sıfırdan tasarlanan bir örneğin müşterileri tarafından farklı nedenlerle kullanılmamış olan tasarımlara farklı dokunuşlar yaparak tercihlerinize göre uyarlanabilir duruma getirilmesi de fiyatın düşmesini sağlayacaktır.

Ayrıca talepleriniz doğrultusunda tasarıma eklenecek olan admin panel, mobil uyumluluk, Seo çaloşması ve Google optimizasyonu tarayıcı testleri gibi bazı kriterlerin testten geçirilmemesi durumunda ücretler düşük olacaktır.

Fiyattan çok kaliteye odaklanın

İnternet sitesini yaptırırken karşınıza çıkabilecek bazı sorunlar karşısında kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir web tasarım ajansını tercih edin. Hizmet aldığınız kişiye ulaşamamanız durumunda geri dönüşü çok zor ve maliyetli olacak adımlar atmaktan kaçının. Bir İngiliz atasözü ‘Ucuz mal alacak kadar zengin değilim’ der. Böyle bir yanlışa düşmek yerine öncelikle hizmete odaklanın.

Çalıştığınız web tasarım ajansı sizin web sitenizle ilgilenecek çalışan sayısı, bu alandaki tecrübesi, tasarımın kalitesi, ek talepleriniz, seo optimizasyon uygunluğu, kullanılan programların lisansı ve en önemlisi de sizlere sunduğu vizyon ile hedefler gibi pek çok konu sitenin tasarım fiyatını etkileyecektir.

Ucuz ve hazır tasarım yerine yukarıda belirttiğimiz özelliklerin yanı sıra teknik destek de alabileceğiniz ve her zaman güvenle ulaşabileceğiniz bir şirketle çalışmak siteniz açısından önceliğiniz olmalıdır. Çünkü siteniz sizin internetteki sanal temsilciniz olacağından buna uygun olarak karar vermeniz ve kaliteli bir tercih yapmanız önemli bir kıstas olmalıdır.

Siz de, Kurumsal web tasarım ajansı ile çalışarak butik ve özgün bir web sitesi tasarımı yaptırarak yeni müşterilere merhaba demek aynı zamanda mevcuttaki müşterilerinize de kolay erişim ve profesyonel sunum yapabilmek adına bilgi almak isterseniz www.biiclick.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.