Telegram Grupları

Daha önce en iyi telegram kanalları ve telegram abone hilesi yazılarımıza gelen ilgiden sonra gruplar ile ilgili de bir yazı hazırlamak istedik siz değerli takipçilerimiz için.

Telegram gruplarının kanallardan farkı sohbet imkanı tanıyor olması. Kanallarda yöneticiler paylaşım yaparken gruplarda tüm katılımcılar ortak bir sohbete dahil olabiliyor. En çok rağbet görenlerde kripto para, borsa ve yetişkinlere yönelik +18 telegram sohbet kanalları olarak dikkat çekiyor.

Whatsapp’ta yaşanmış olan erişim sorunları ve bazı eksiklikler sebebiyle alternatif arayışları da başladı. Bu alternatif programlardan birisi de Telegram oldu.

Telegram Nedir? Telegram güvenlik ve hız konularına dikkat çeken bütünüyle ücretsiz olan ve reklam olmayan bir mesajlaşabilme platforumdur.

2013 yılında rus yazılımcı Nikolai ve Pavel Durov kardeşler tarafınca piyasaya sürüldü. Daha önce çift, Mail.Ru tarafından ele geçirildiği süre bıraktıkları Rus sosyal ağı VK yı kurmuştur.

400 Milyonu geçmiş kullanan sayısına ulaşabilen telegram büyümelerin gün geçtikçe sürdürerek birçok insanlara ulaşmaktadır.

Telegram akıllı telefonlarda, tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir.

Telegram’ı tüm cihazlarınız ile birlikte kullanabilirsiniz. Farklı cihazlarda açık olan hesabınız hızlı bir halde senkronize olur. Telegram’ın masaüstüsü sürümünü kullanmadan ilk önce bir telefon uygulamalarını kullanarak kurabilmeniz gerekmektedir.

Telegram Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazının daha başından telegramın maksimum rutubet verdiği konulardan birinin gizlilik bulunduğunu söylemiştik.

Telegram mesajlaşma uygulaması, çoklu platform desteği sunan ve çok sayıda insanın birbirleri ile mesajlaşmak için kullandığı bir uygulamadır. Pavel Durov adında bir Rus programcı tarafından bulunarak, insanların hizmetine sunulmuştur. Bu uygulama, hem masaüstü bilgisayarlar için, hemde mobil kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği mesajlaşma platformudur. 2013 yılının Ağustos ayında yayın hayatına başlamıştır. Ücretsiz ve reklamsız bir şekilde insanlar tarafından kullanılan hız ve güvenlik konularına odaklanan uygulamadır.

Telegram Gizli Sohbetler

Telegram ile uçtan uca şifreleme kullanan ve sunucularında kaydedilmeyen gizli saklı sohbetler oluşturabilirsiniz. Uçtan uca şifreleme türü, mesajları ortada bir sunucunun yardımı olmadan koda dönüştürerek, izinleri olmadan iki kullanıcı arasındaki bildirisine erişmeyi neredeyse imkansız hale getirir. İsteğinize bağlı olarak,bu sohbet belirli bir süre sonra kendiliğinden imha edilebilir.

Telegram Grupları +18

Bu tarz +18 telegram grupların listesini burada paylaşamıyoruz arkadaşlar ama yetişkinlere yönelik sohbet edebileceğiniz grupların linklerini bulabileceğiniz özel forumlar var. https://fortelegram.com/ adresi gibi sitelerde bu tarz grupların linklerine ulaşabilirsiniz.

Telegram İle Para Kazanmak

Para kazanmak çoğumuz isteriz. Aynı zamanda bunu meşhur olarak mesajlaşmak için kullandığımız bir uygulamadan yapmak, hayal şeklinde değil mi ? Artık değil şimdi sizlere tanıtacağımız Telegram botu ile para kazanabiliceksiniz. Linkten bota kayıt olarak starta basabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz Https://t.Me/Litecoin_click_bot?Start=J0lL

İnsanlar en çok kullandığı Whatsapp mesajlaşma uygulamasının bazı zamanlarda erişim sorunu çıkarmasından dolayı, alternatif olarak bu uygulamayı kullanıyor. Telegram uygulamasını kullanan kişiler aynı zamanda para kazanma şansına sahip oluyorlar. Telegram uygulasından para kazanmak için şunları yapmanız gerekiyor.

Gruplara katılarak
Reklam izleyerek

hem mesajlaşma yapıyorsunuz, hemde hesabınıza para aktarıyorsunuz. Telegramla para kazanmak için öncelikle bir telegram hesabı açmanız gerekiyor.

Telegram Kanalı Nasıl Açılır?

Telegram uygulaması ile mesajlaşma yapabildiğiniz gibi, kanal açarak geniş kitlelere sesinizi duyurabiliyorsunuz. Telegram üzerinden kanal açarak, yollamış olduğunuz mesajların diğer mesajlara karışmamasını sağlayacaksınız. Kanal açmak için şu adımları takip etmeniz gerekiyor.

Önce telegram uygulamasını açıyorsunuz. Daha sonra sağ alt köşede bulunan kalem simgesine tıklamanız gerekiyor. Yeni kanal imgesine gelerek kanal açma işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Bu telegram kanal açma işleminde ister gizli, isterseniz de genel kanal açma yapabiliyorsunuz. Eğer yeni kanal açmak istiyorsanız, kanalın ismini ve resmini belirleminiz gerekiyor. Genel kanal açtığınız zaman, kalıcı olarak bağlantı oluşturmuş oluyorsunuz. Böylelikle diğer kullanıcıların kolaylıkla sizi bulmasını sağlamış oluyorsunuz. Eğer kanalı gizli olarak açmak isterseniz, kanalınıza diğer katılımcıların katılmaları için davet göndermeniz gerekir.

Telegram Grupları Takip Sitesi

Telegram Grupları linkine tıklayarak sitede yer alan yüzlerce telegram grubunu düzenli bir şekilde görebilir ve bu sitede kendi telegram grubunuzu ekleyerek daha geniş kitlelere ulaşabilir, kendi reklamınızı yapabilirsiniz.

En İyi Telegram Grupları

EKİP| Yks Tavsiye & Pdf grubu
Teknoloji paylaşım @TekPay
Yabancı Dizi & Film t.me/ydfvf
YKS 2020 PDF & SORU ÇÖZÜMÜ t.me/yksor
KPSS GY GK GRUBU ️t.me/gygk2020
Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti t.me/kriptosozluktvpiyasamuhabbeti
APK TANITIM t.me/apktanitim
Siber Güvenlik Topluluğu t.me/turkharekatresmi
Grafikerler t.me/grafiktasarimcilar
2020 KPSS t.me/kpss2020kpss
Son Dakika Haberleri t.me/sondakikatv
Arşivçi Tayfa t.me/arsivcitayfa
ve tabiki İsim Yakala Domain Muhabbeti t.me/isimyakala