Bu Bir SEO Sorununda, Mouna soruyor:

“Hacim veya anahtar kelime zorluk verisi olmasa bile bir anahtar kelime kullanmalı mıyız? Bazen hakkında hiçbir bilgi yoktur. [tool name redacted] bazı anahtar kelimelerle ilgili?”

Harika soru Mouna!

Ve cevap evet, şirketiniz için mantıklı olduğu durumlarda aranma hacmi sıfır olan anahtar kelimelere odaklanmalısınız.

Size şu soru sorulursa iş gerekçesi oluşturmak için dört örnek: “Neden kimsenin aramadığı sorulara odaklanalım?”

  1. Bir site yapısı oluşturuyorsunuz.
  2. Müşteriler soruyor olabilir ve bu hem onlara hem de gelecekteki müşterilere bir çözüm sağlar.
  3. Birine yeniden pazarlama yapmak, tüm edinme temas noktaları için ödeme yapmaktan daha ucuzdur.
  4. Sorunun arama hacmi olmayabilir, ancak yanıtlar, önemli arama hacmine sahip ana kelime öbeği için gösterilir.

Bu örneklerin her birine daha yakından bakalım.

1. Bir Site Yapısı İnşa Ediyorsunuz

E-ticaret sitelerinde ve marka bilinci oluşturma için oluşturulmuş sitelerde, temel web sitesi sayfalarının ve içeriğinin miktarı normalde sınırlıdır.

Şirketinizin veya kuruluşunuzun yaptıklarıyla alakalı bu konulara sahip olarak, konuyla alakalı içerik oluşturmak için sıfır arama hacmi anahtar kelimeleri ve varlıkları kullanabilirsiniz.

Bu içerik, arama motorlarının ve potansiyel müşterilerin ne yaptığınızı ve hangi sayfaların bu çözümleri sağladığını öğrenmesine yardımcı olur.

Bir ürün veya hizmetten bahsederken veya gösterirken, dönüşüm sayfasını dahili bir bağlantıyla sağlayabilirsiniz. Bu, SEO için bir site yapısı oluşturmanın ve aynı zamanda web sitesi ziyaretçisine yardımcı olmanın doğal bir yoludur.

Sayfa kaliteli kaynaklardan geri bağlantı alırsa, daha büyük bir SEO artışı için diğer sayfalarınızı güçlendirebilir.

Profesyonel İpucu: Bir aracın sıfır arama hacmi olduğunu göstermesi, arama yapan sıfır kişi olduğu anlamına gelmez.

Kaliteli bir deneyim oluşturursanız, gazeteciler ve blog yazarları kaynak ararken alıntı yapılan web sitesi haline gelebilirsiniz.

2. Çünkü Müşteriler Soruyor

Bir SEO aracı, müşterilerinizin ne istediğini bilmez. Yalnızca çeşitli sorular bulabilirler ve kaç kişinin aktif olarak arama yaptığına ilişkin varsayımlarda bulunabilirler.

Müşteri destek ekibinizle konuşun ve canlı sohbet soruları veritabanını edinin.

Müşterileriniz bu soruları aktif olarak soruyorsa ve soru veya kelime öbeği SEO araçlarında görünüyorsa, bu aslında bir arama hacmi olduğu ve muhtemelen yüksek amaçlı bir arama hacmi olduğu anlamına gelir.

Ayda 100 aramaya sahip yüksek amaçlı bir anahtar kelime, kişi satış hunisinde daha ileride olduğundan ve dönüşüm sağlamaya çalıştığından, 10.000 arama ile düşük amaçlı bir kelime öbeğinden daha fazla gelir sağlayabilir.

Profesyonel İpucu: Kişinin belirli bir yanıt aradığını bildiğiniz ve müşteri destek ekibiniz soruyu neyin yanıtladığını ve müşteriyi dönüştürdüğünü gösterdiği için, karanlıkta çekim yapan ve çevrimiçi araştırma yapan birine kıyasla veriye dayalı bir avantajınız var.

Bir seçenek, konu için özel bir blog yazısı oluşturmaktır.

Nasıl yapılır bölümü varsa, bir video gösterimi eklemeyi deneyin ve YouTube ve Google Video sonuçlarına gidin.

Ve bu, bir ürün veya hizmetin kullanımıyla doğrudan ilgili olarak insanların sorduğu bir şeyse, daha yüksek bir dönüşüm oranına yol açabileceğinden, bunu ürün veya hizmet sayfanızdaki metne eklemeyi düşünün. Bu aynı zamanda bir SSS’ye iyi bir ek olabilir.

Sizden alışveriş yapmayı veya hizmetlerinizden yararlanmayı düşünen kişilerin bu sorularını yanıtlayarak doğru yerde olduklarını anlamalarını sağlayabilirsiniz.

Bu, aynı şeyi birden çok kez yanıtlamadıkları için müşteri desteğinin iş yükünü azaltır ve sosyal medya ile PPC ekiplerine insanları bulmak için yeni bir varlık sağlar.

3. Yeniden Pazarlama, Satın Almadan Daha Ucuzdur

Kişiyi SEO yoluyla getirebilirseniz, yeniden pazarlama pikselleriyle etiketleyebilirsiniz.

Devasa bir bütçeye ihtiyaç duyduğunuz büyük anahtar kelimelere teklif vermek yerine, kişiyi satış hunisinin üst kısımlarında etiketleyebilir ve onu kuruşa geri getirebilirsiniz.

Buradaki ek fayda, onlara zor bir satış konuşması olmadan içerikte bir çözüm vermiş olmanızdır. İyi bir iş yaptıysanız, onların güvenini kazanırsınız.

Artık, yeniden pazarlama reklamlarınız onlara gösterildiği gibi, zaten güvenilirlik ve güven oluşturdunuz ve onların daha alakalı gönderilere veya doğrudan dönüşümlere geri gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Ancak bu, konuya ve kişinin satış huninizdeki konumuna bağlıdır.

4. İçeriğiniz Daha Büyük İfadeler İçin Gösterilebilir

Uzun kuyruklu ifade veya sorunun arama hacmi olmasa bile, daha kısa hacimli ifadeyi gizli modda bir arama motoruna yazın. Sorunun aslında aşağıda göründüğünü görebilir ve trafiği şu adresten alabilirsiniz:

  • İnsanlar da Soruyor.
  • İlgili aramalar.
  • videolar.
  • Bilgi panelleri.
  • Diğer.

Bunların başlıkları veya yanıtları konunuzla aynıysa, bunları daha ilgili ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturarak değiştirebilirsiniz. Kelime öbeğiniz sıfır aranma hacmine sahip olsa da, aylık 20.000 arama yapan bir kelime öbeği için görünmeye devam eder. Bu, daha yeni siteleri olan ve bağlantı kurmaya hazır olmayan bazı müşterilerimizde kullandığımız bir hiledir.

Konuya bir çözüm sağlamak için eksik ama gerekli olana bakın ve onu oluşturun. Mevcut en iyi sitelerin harika bir cevabı varsa, ancak cevap tüyler ürpertici ise, önce cevabı veren ve ardından daha fazla çözüm sağlayan içerik oluşturun.

Profesyonel İpucu: Bunu bazen YouTube’da yapıyorum. Büyük ifadeler için en iyi sonuçlarda gösterilen videoları arıyorum ve ardından her birinin ardından neyin çaldığına bakıyorum.

Oradan bu videoların neden önerildiğini, neleri kaçırdıklarını ve diğer videoların onlarla ortak yönlerini inceliyorum.

Ardından, daha iyi bir video oluşturuyorum ve ana cümleye gitmeden izleyiciyi çekmeye çalışıyorum.

Sonuç olarak

Evet, sıfır arama hacmine sahip anahtar kelimeler peşinden gitmeye değer, ancak yalnızca işletmenizle alakalı oldukları sürece.

Dönüşüm huninizdeki kişiler için dönüşümleri artırabilir, birden fazla kanal tarafından kullanılabilir ve SEO araçlarının hesaba katmadığı trafik getirebilirler.

Daha fazla kaynak:


Öne Çıkan Resim: Roman Samborskyi/Shutterstock