Paravan Blog Nedir

Günümüzde internetin hızlı gelişmesi ve teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımıza birçok yeni konu girmiştir. Birçok kişi bu konular hakkında bilgi sahibi olmasa da yine internet üzerinden kısa bir araştırma sonucunda bu bilgilere ulaşabilmektedir. İnternet ve teknoloji bize her konuda araştırma yapıp fikir sahibi olmadığımız konularda da bilgi edinme imkanını bize sunmaktadır. Paravan Blog konusu da hayatımıza yeni girmiş bir kavram olmakla birlikte birçok kişi bu konuda fikir sahibi değildir.

Paravan Blog ve Paravan Site Farkı

Paravan blog sitenizin içeriği ve konusu ile ilgili detaylı bilgi veren sitelerdir. Paravan blogların içerisinde sitenizin içerisinde yer alan konulara benzer konular olmaktadır. Bu sitelere kelime bazında linkler verebilmeniz söz konusu olmaktadır.

Paravan site ile arasındaki fark konusunda ise; paravan siteler ücretli domain ve host alımı yapılarak oluşturulan ana siteyi destekleyen alt sitelerdir. Paravan bloglar ise ücret ödenmeyen blogspot veya ücretsiz diğer wordpress, weebly, tumblr tarzı siteler vasıtası ile açılan blog sitelerdir.

Blog Nasıl Açılır ?

Paravan blogları ücretli yada ücretsiz açabilmektesiniz. Bu tarz blogları açarken bir takım dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bu konuların en başında da sitelerin A class ya da class ıp adreslerine sahip olması gerektiğidir. Bu unsur paravan blog açımı konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Ayrıca her paravan blog özgün ve ayrıntılı bir temaya sahip olmalıdır.Birbirlerinin tekrarı olan siteler kabul görmemektedir.

Domain Otoritesi Nedir ?

Domain otoritesi web sitelerini ölçümlendiren bir sistemdir. Bu ölçümlerin belirli bir kriteri oluyor ve bu kriterlere göre sitelere belirli bir puanlama sistemi uygulanıyor. Bu otorite web sitelerinin arama motorlarında kaçıncı sırada yer alacağını gösteren bir tahmin içermektedir.

Backlink ve İmleme Nedir ?

Baclink web sayfalarınız için ücretli ya da ücretsiz bir şekilde alabileceğiniz bağlantılardır. Kullanıcılara faydalı olabilmesi için kalıcı ve istikrarlı olması gerekmektedir. Bu terimi birçok site farklı terimler ile kullanmaktadır ve bizi bu konu hakkında bilgilendirmektedir. İnternetin hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren terimlerin de gün geçtikçe yeni içerikleri ortaya çıkmaktadır. İmleme de buna benzer bir terimdir. İmleme de bir backlink yöntemidir. Yani kullanıcıların belirli içerikleri inceleyerek siteye gelmesini ve buna göre fayda sağlamasını içeren bir terimdir. Özellikle son günlerde web sitelerin oluşturulması aşamasında bu terimleri çok fazla duymaktayız.