Microsoft, yeni Bing arama motorunun ve Edge web tarayıcısının ön izleme sürümlerinin yapay zeka destekli sohbetle mobil cihazlara geleceğini duyurdu.

Şirket, birkaç hafta önce tamamen yeni yapay zeka destekli Bing ve Microsoft Edge’i tanıttığından beri, 169 ülkeden bir milyondan fazla insanı önizlemesine davet etti.

Kullanıcılar yeni yetenekler hakkında olumlu geri bildirimde bulundular ve testçilerin %71’i yeni Bing’e “beğendi” dedi.

Yeni Bing mobil uygulamasının kullanıma sunulmasıyla birlikte, kullanıcılar basit veya karmaşık sorular sorabilir, cevaplar ve alıntılar alabilir.

Kullanıcılar ayrıca yanıtlarının nasıl görüntülenmesini istediklerini de seçebilirler – madde işaretleri, metin veya basitleştirilmiş yanıtlar.

Bing, Edge ve Skype uygulamalarının yeni özellikleri hakkında daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Yeni Bing – Artık Mobilde

Microsoft’'un Yapay Zeka Destekli Bing Araması Artık Mobil CihazlardaEkran görüntüsü: blogs.microsoft.com, Şubat 2023.

Bing mobil uygulamasına yönelik güncellemeler artık iOS ve Android’de kullanılabilir.

Yeni ve geliştirilmiş bir görünüme sahiptir ve basit veya karmaşık sorular sormanıza, yanıtlar ve alıntılar almanıza olanak tanıyan bir sohbet özelliği sunar.

Yanıtların nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçebilir ve aramanızı geliştirmek için sohbet deneyimini keşfedebilirsiniz.

Yeni Bing mobil uygulaması, doğal bir şekilde soru sormanıza ve yanıtlar almanıza olanak tanıyan bir sesli arama özelliği de içerir.

Önizlemeye erişebiliyorsanız, yeni Bing deneyimini Microsoft Edge mobil uygulamasının ana sayfasında kullanabilirsiniz.

Yapay Zeka Destekli Bing, Skype’a Geliyor

Microsoft’'un Yapay Zeka Destekli Bing Araması Artık Mobil CihazlardaEkran görüntüsü: blogs.microsoft.com, Şubat 2023.

Microsoft, faydalı yeni senaryolar ve yetenekler sağlayan yapay zeka destekli Skype için Bing’i kullanıma sundu.

Kullanıcılar, herhangi bir Skype kişisi gibi Bing’i bir gruba ekleyebilir ve Bing’den tüm grup için soruları yanıtlamasını ve bilgi sağlamasını isteyebilir.

Örneğin, kullanıcılar seyahat yerleri, hava durumu tahminleri ve seyahat sırasındaki ilginç olaylar hakkında Bing’den öneriler isteyebilir. Sohbetteki herkes sonuçlara erişebilecek.

Bing, yanıtları madde işaretleri, metin veya basitleştirilmiş bir yanıt olarak görüntüleyerek kullanıcıların tercihlerini karşılayabilir.

Microsoft, bu özelliği gelecekte Teams gibi diğer iletişim uygulamalarına getirebilir.


Kaynak: Microsoft

Öne Çıkan Resim: CryptoFX/Shutterstock