Microsoft’un Küresel Pazarlama Başkanı Divya Kumar, yaptığı duyuruda Bing ve Edge’in mobil sürümlerine gelen geliştirmeleri açıklıyor.

Mayıs ayının başında gösterilen özellikler bu hafta uygulanıyor ve Bing Sohbet deneyimini videolar, Bilgi Kartları, grafikler, daha iyi biçimlendirme ve entegre sosyal paylaşım yetenekleriyle zenginleştiriyor.

Sohbet geçmişi, sohbet penceresinin üst kısmındaki saat simgesini tıklayarak en son etkinliğe erişmenizi sağlayacak şekilde kullanıma sunuluyor.

İşte bu hafta gelen yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi.

Gelişmiş Bing Deneyimi

Microsoft, yapay zeka destekli Bing ve Edge’i 100 gün önce piyasaya sürerek teknolojik yolculuğunda önemli bir kilometre taşını işaret etti.

Bing’in etrafındaki yutturmaca, yeni sürümün piyasaya sürülmesinden bu yana günlük indirmelerde sekiz kat artışla işaretlenerek benzeri görülmemiş boyutlara ulaştı.

Microsoft, bu artışın Bing’in taşınabilir bir AI asistanı olarak küresel olarak benimsenmesini yansıttığına inanıyor.

Bu mobil deneyimleri daha da artırmak için Microsoft, Bing, SwiftKey, Edge ve Skype uygulamalarına yeni özellikler getiriyor.

Bing

Bing uygulaması çeşitli yeni özellikler kazanıyor.

Microsoft, iOS veya Android ana ekranlarına eklemek için bir Bing Chat widget’ı başlatıyor.

Bu, doğrudan yeni Bing Sohbet deneyimine girmenize veya mikrofon simgesine tıklayarak sözlü olarak soru sormanıza olanak tanır.

Çok talep edilen bir özellik, platformlar arasında sürekli görüşmeleri sürdürme yeteneğidir. Bu artık mümkün.

Güncellenen Bing uygulamasıyla, masaüstünde bir sohbet başlatıp mobilde devam ettirebilir veya tam tersini yapabilirsiniz.

Microsoft, sesli giriş için ülke ve dil desteğini artırıyor ve İngilizce dışındaki sohbetlerin kalitesini iyileştirerek dünya çapındaki kullanıcıların deneyimlerini özelleştirebilmelerini sağlıyor.

SwiftKey

Microsoft’un iOS ve Android klavyesi SwiftKey, etkileyici AI entegrasyonları görüyor.

Artık AI ile mesajlar oluşturmak için SwiftKey’i kullanarak metin girişini daha verimli ve öngörülü hale getirebilirsiniz.

Microsoft’un AI destekli tercümanı artık SwiftKey klavyesine yerleştirilmiştir ve çok dilli iletişimi kolaylaştırır.

Klavyeyi açtıktan sonra Bing simgesini tıklayın, “Çevir”i seçin, dilleri seçin ve çeviri almak için metninizi yazın veya yapıştırın.

Son olarak, uygulama daha kişiselleştirilmiş bir yazma deneyimi için yeni tonlar sunacak.

Microsoft, Bing & İçin Mobil Öncelikli Yeni Deneyimleri Açıkladı  KenarResim kredisi: Microsoft

Skype

Bing’in yapay zeka yeteneklerini Skype’a getiren bir hareketle, artık tüm grup sohbetlerinde yeni Bing’e erişebilir ve uygulamanın konuşma yeteneklerini yeni bir düzeye taşıyabilirsiniz.

Bing, katılımcıların kişilerine eklemesine gerek kalmadan doğrudan sohbette etiketlenebilir.

Kenar

Edge uygulaması, bir sayfadaki içerikle ilgili sorular sormanıza veya Bing’den bunu özetlemesini istemenize olanak tanıyan, bağlama daha duyarlı bir sohbet sunacak şekilde ayarlanmıştır.

Microsoft, Bing & İçin Mobil Öncelikli Yeni Deneyimleri Açıkladı  KenarResim kredisi: Microsoft

İleriye bakmak

Bu yükseltme serisi ve yeni özellikler, yapay zeka destekli Bing’in ilk 100 gününü tamamlar.

Microsoft’un yaklaşan Build konferansında, geliştiricilere yönelik güncellemeler ve PC ve mobil genelinde tekliflerini geliştirmek için Bing AI platformunu nasıl kullanabilecekleri yer alacak.


Kaynak: Microsoft