LinkedIn, kullanıcıların profesyonel profillerini geliştirmelerine ve şirketlerin daha iyi iş tanımları yazmalarına yardımcı olmak için yeni AI özelliklerinin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Yapay Zeka Destekli Başlıklar ve Özetler

AI tarafından desteklenen kişiselleştirilmiş yazma önerileri, LinkedIn kullanıcılarının deneyimlerine dayalı olarak daha iyi başlıklar ve yaklaşık bölüm özetleri oluşturmasına yardımcı olacaktır.

AI, istihdam deneyimleriniz ve becerileriniz hakkında sağladığınız bilgileri analiz edecek, hangi bilgilerin en etkileyici olduğunu belirleyecek ve bu bilgileri başlığınız ve yaklaşık bölüm özetiniz için özetleyecektir.

AI tarafından oluşturulan başlıkların ve özetlerin kişiselleştirilmesini sağlamak için LinkedIn profilinizin geri kalanında sunulan ses tonunu kullanır.

Bu, adınız ve başlığınız, profiliniz başka bir kullanıcının anahtar kelime aramasıyla eşleştiğinde gösterildiğinden, LinkedIn kullanıcılarının arama sonuçlarında daha iyi bir ilk izlenim oluşturmasına yardımcı olabilir.

En iyi sonuçlar için LinkedIn profilinizin beceriler ve deneyim bölümünü tamamlamanız gerekir.

Sorumluluklarınızın bir listesi yerine her iş rolünde en önemli başarılarınızı vurgulamaya odaklanın. Bu, gelecekteki işverenlere onlar için elde edebileceğiniz sonuçların bir önizlemesini verecektir.

Bu özellik, bugünden itibaren seçkin Premium abonelerin kullanımına sunulacak ve önümüzdeki birkaç ay içinde diğer Premium abonelerin kullanımına sunulacaktır.

LinkedIn, kariyer hedeflerinize göre çeşitli premium abonelik planları sunar.

Bu, LinkedIn’in, kullanıcıların konuşma başlatıcılara ve LinkedIn Beceri Grafiğine dayalı olarak daha fazla içerik oluşturmasına olanak tanıyan yapay zeka odaklı bir özellik olan Ortak Makaleler’i başlatmasından yalnızca bir hafta sonra gelir.

ChatGPT’yi Alternatif Olarak Kullanma

LinkedIn profilinizi geliştirmek için yapay zekayı kullanmak için beklemek istemiyorsanız, alternatif olarak ChatGPT+ kullanmayı düşünebilirsiniz.

Özgeçmişinizden/LinkedIn profilinizden madde işaretlerini kopyalayıp yapıştırabilir ve başlığınız için 220 karakterin altında veya özetiniz için birkaç cümleyle özetlemesini isteyebilirsiniz.

Şirketinizin misyon beyanı, değerleri ve hedefleri hakkındaki metni bir veya iki cümleyle özetlemesini isteyerek şirket sayfanızı geliştirmek için ChatGPT+’ı da kullanabilirsiniz.

Yapay Zeka Destekli İş Tanımları

İş tanımlarını yazmak için daha az, kalifiye adaylar bulmak için daha fazla zaman harcamak isteyen işverenler de işe alma hedeflerine ulaşmak için yapay zekayı kullanabilecek.

LinkedIn’in AI iş tanımı oluşturucusu, işverenlerin iş unvanına, şirket adına, işyeri türüne, iş türüne ve konuma göre daha iyi iş tanımları oluşturmasına yardımcı olacaktır. AI özelliği, ağınızdaki becerileri ve deneyimleri ideal adayınızla eşleşen kişilere dayalı olarak iş tanımları oluşturmanıza da olanak tanır.

Bu, ABD, Hindistan, Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya’daki belirli iş ilanları için mevcut olacak ve bu yıl içinde daha fazla işverenin kullanımına sunulacak.

15 Haziran 2023’e Kadar Ücretsiz AI Kursları

Yapay zekanın arama, sosyal medya ve üretkenlik uygulamaları gibi pek çok ürüne gelmesiyle, yapay zekanın işinizde daha verimli olmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek zorunludur.

LinkedIn Learning, 100’den fazla kursu 15 Haziran 2023’e kadar ücretsiz olarak kullanıma sunmuştur. Birkaç dilde sunulan bu kurslar, üretken yapay zeka, makine öğrenimi temelleri, sorumlu yapay zeka, gelişmiş yapay zeka ve uygulanabilir yapay zekayı kapsar.


Öne Çıkan Resim: wichayada suwanachun/Shutterstock