Google, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki arama yapanların sağlık bilgilerine erişimini iyileştirmek için adımlar atıyor.

Google Arama, Medicaid ve Medicare gibi ABD yardım programları hakkındaki bilgilere kolay erişimi zaten kolaylaştırıyor.

Ayrıca Google, arama yapanların sağlık randevularını bulmalarına ve farklı sağlık tesisleri tarafından hangi sigorta sağlayıcılarının kabul edildiğini belirlemelerine yardımcı olur.

Şimdi, Google bu çabalarını genişletiyor.

Duraklatılan yıllık yeniden kayıt şartının sona ermesi için yaklaşan son tarih olan 31 Mart’ta Google, Medicaid yeniden kayıt bilgilerinin bulunmasını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Sigortasız ve Eksik Sigortalı Bireyleri Destekleme

Google, sigorta kapsamına girenlere bilgi sağlamanın yanı sıra, sigortasız ve yetersiz sigortalı bireylerin ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

Yakında Google, ücretsiz veya düşük maliyetli bakım sunan toplum sağlığı merkezleri olarak tanımlanan sağlayıcıları gösterecek.

Bilgi Kalitesini Artırmak İçin Konuşmaya Dayalı Yapay Zekayı Kullanma

Google, sağlık hizmeti sağlayıcıları hakkında en doğru ve güncel bilgileri ortaya çıkarmak için yeni teknikler kullanıyor.

Şirketin konuşmalı yapay zeka teknolojisi Duplex, Google Arama’daki bilgilerini doğrulamak için ABD’deki yüzbinlerce sağlık hizmeti sağlayıcısıyla iletişime geçti.

Google, sağlayıcıların kendi eyaletlerinde belirli Medicaid planlarını kabul edip etmediğini doğrulamak için de Duplex’i kullanır.

Küresel Ruh Sağlığı Sorunlarını Ele Alma

Akıl sağlığı gibi küresel zorlukların üstesinden gelmek için Google, Yeni Zelanda’da ThroughLine ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Google, ThroughLine’ı dünyanın en büyük doğrulanmış ruh sağlığı ve kriz yardım hatları ağı olarak tanımlar.

Bu ortaklığın bir sonucu olarak, kriz yardım hatları, kişisel kriz konularıyla ilgili sorgular için arama sonuçlarının üst kısmında daha sık görünecek.

Özetle

Google, Medicaid yeniden kayıt bilgilerini daha erişilebilir hale getirerek, sağlayıcı bilgilerini doğrulamak için yapay zeka teknolojisini kullanarak ve arama yapanları kriz yardım hatlarına bağlayarak sağlık hizmetleri bilgilerine erişimi genişletiyor.

Bu güncellemeler, Google’ın daha bilinçli ve sağlıklı bir dünya yaratmak için platformunu kullanma taahhüdünü göstermektedir.


Kaynak: Google

Öne Çıkan Resim: IB Photography/Shutterstock