Amazon Affiliate Nedir

Dünyaca ünlü pazarlama devi Amazon’un satış ortaklığı projesi olan Amazon Affiliate, internet üzerinden para kazanmanın yollarından biridir. Bu sistemde temel anlayış ürün, iş ve internet sitelerinin blog sayfanız aracılığıyla reklamlarını yaparak para kazanmaktır. Çok az bir sermaye ile işe başlayarak zamanla iyi bir pasif gelir kazancı elde edilebilmektedir.

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır

Affiliate marketing sistemi 3 ana öge üzerine kuruludur:
• İşletme: Reklamı veren kişi, ürün ya da hizmeti pazarlanan öge.
• Yayıncı: İşletmenin ürün ya da hizmetinin satışına aracılık eden pazarlayan taraf, affiliate yapan kişi.
• Müşteri: Ürün ya da hizmeti satın alan taraf, sizin bulup yönlendirdiğiniz kişi.

Affiliate yapmanın temel prensibi; müşteriye reklamını yaptığınız bir ürün ya da hizmeti link vererek siteye yönlendirmektir. Eğer bu yönlendirme işleminden satış gerçekleşirse, belirlenen tutarda ödeme alırsınız. Bu tutar ürünün fiyatına göre değişkenlik gösterir.

Amazon Affiliate Para Kazanma

Sermaye gerektirmeyen bir gelir kolu olan Amazon affiliate, web sitenizde yer vereceğiniz linkler ile para kazandırır. Bu yöntemle para kazanmak için;

• İyi ve faydalı içerikleri barındıran bir web sitesi- blog sitesi gereklidir.
• Google trafiği arama sırasında üst sırada olmak başarıyı sağlar. (SEO)
• İçerikleri ve siteyi güncel tutmak önemlidir.

Affiliate marketing sisteminde anlaşmaya göre satış gerçekleşen her ürün başına, reklamı verilen linkin her tıklanması başına ya da form doldurarak yönlendirme başına komisyon alarak para kazanabilirsiniz.

Sitemizde daha önce yayımlanmış olan amazon affiliate nedir başlıklı yazımızda konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu yazımıza da göz atmanızı önermekteyiz.