Büyük bir reklam platformu olan AdRoll ve WordPress için açık kaynaklı bir e-ticaret platformu olan WooCommerce stratejik bir ortaklık kurdu.

Bu ittifak, markaların eşgüdümlü kampanyalar aracılığıyla birden çok kanalda çevrimiçi alışveriş yapanları daha iyi takip etmesine ve onlara ulaşmasına olanak tanıyacak.

Ortak amaç, markaların web siteleri, sosyal medya ve diğer platformlardaki potansiyel müşterileri hedefleyerek dönüşümleri artırmasına ve geliri artırmasına yardımcı olmaktır.

AdRoll ve WooCommerce, güçlerini birleştirerek, reklam harcamalarından elde edilen geliri en üst düzeye çıkaran ve daha fazla satış sağlayan birleşik bir çözüm sağlamayı amaçlıyor.

Müşteri Etkileşimini Geliştirme ve Dönüşümleri Artırma

AdRoll ve WooCommerce entegrasyonu, satıcıların web sitelerine kolayca izleme pikselleri eklemesine olanak tanır.

Bu, sepete ürün eklemek veya ödeme sayfasını görüntülemek gibi müşteri işlemlerinin gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlar.

Satıcılar, toplanan verileri alışveriş yolculuklarına göre müşteri profilleri oluşturmak için kullanabilir.

Bu profiller, satıcıların özelleştirilmiş reklamları ve e-postaları belirli segmentlere hedeflemesine olanak tanır.

Ayrıca entegrasyon, ürün bilgilerini AdRoll platformuna çeker. Bu, satıcıların web sitesi ziyaretçilerinin ilgi gösterdiği ürünleri içeren reklamlar göstermesini sağlar.

Kullanıcı Dostu Pazarlama Otomasyonu Kurulumu

AdRoll’un WooCommerce ile entegrasyonu, pazarlamacıların geliştirici desteği gerektirmeden kişiselleştirilmiş pazarlama kampanyaları oluşturmasına ve başlatmasına olanak tanır.

Entegrasyon, alışveriş sepetini terk edenleri dönüştürmek ve siteye göz atıp satın almayan web sitesi ziyaretçileriyle yeniden etkileşim kurmak gibi temel pazarlama hedeflerini karşılamada işletmelere yardımcı olmak için tasarlanan AdRoll’un pazarlama otomasyonu şablonlarının doğrudan yapılandırılmasını kolaylaştırır.

Otomatikleştirilmiş iş akışları, alışveriş yapanların satın alma davranışlarını etkilemek için Facebook, Instagram, TikTok, Pinterest ve e-posta gibi platformlardaki görüntülü ve sosyal reklamları birleştirir.

AdRoll Başkanı Vibhor Kapoor, yaptığı basın açıklamasında ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirdi:

“Tüccarlarının satışlarını ve gelirlerini artırmasına yardımcı olmak için WooCommerce ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. AdRoll’un misyonu, tüm büyüklükteki markalar için pazarlama teknolojisini demokratikleştirmektir ve bu entegrasyon, meşgul pazarlamacıların kişiselleştirilmiş, kanallar arası kampanyaları hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak için verilerinden yararlanmalarına olanak tanır.”

WooCommerce Stratejik Ortaklıklardan Sorumlu Geçici Başkan Yardımcısı Steve Deckert de benzer düşünceleri paylaştı. dedi ki:

“AdRoll’un yeniden hedefleme ve kanallar arası pazarlama konusundaki kanıtlanmış uzmanlığını tüccarlarımıza getirmekten heyecan duyuyoruz. Entegrasyon, satışları ve geliri artıran kişiselleştirilmiş kampanyalar oluşturmak için verilerinden yararlanmalarına yardımcı oluyor ve satıcılarımızın AdRoll platformuyla elde edecekleri sonuçları görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Entegrasyon Kullanılabilirliği

AdRoll ve WooCommerce arasındaki entegrasyon artık mevcuttur ve satıcılar tarafından birkaç dakika içinde kurulabilir.

Tüccarlar, bu ortaklık hakkında daha fazla ayrıntıyı AdRoll web sitesinde veya WooCommerce pazarında bulabilir.


Öne Çıkan Görsel: II.studio/Shutterstock