Bir web sitesi oluşturmaya gelince, bir işletmenin veya bireyin vermesi gereken en büyük kararlardan biri, bir içerik yönetim sistemi (CMS) seçmektir.

Mevcut bu kadar çok seçenekle, hangisinin özel ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemek çok zor olabilir.

Çoğu web geliştiricisinin ve dijital pazarlamacının dikkate aldığı faktörler arasında performans, esneklik, kullanım kolaylığı, topluluk desteği, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve diğer iş platformlarıyla entegrasyon yer alır.

İşte 2023’te ilgi gören en iyi içerik yönetim sistemleri listem ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmanıza yardımcı olacak bazı ayrıntılar.

1. WordPress

WordPress açık kaynaklı bir platformdur, yani küresel bir geliştirici topluluğu tarafından sürekli olarak geliştirilmektedir.

Bunun sonucu, inanılmaz derecede esnek ve özelleştirilebilir bir platformdur.

İster basit bir blog, ister karmaşık bir e-ticaret web sitesi veya bunların arasında herhangi bir şey oluşturmanız gerekiyor, WordPress bunu gerçekleştirecek araçlara ve işlevselliğe sahiptir.

Ayrıca, mevcut binlerce eklenti ve temayla, nasıl kod yazılacağını bilmenize gerek kalmadan kolayca yeni özellikler ekleyebilir veya web sitenizin görünümünü ve verdiği hissi değiştirebilirsiniz.

WordPress, içeriği ön planda tutan bir web sitesi oluşturan bireyler ve işletmeler için en iyisidir.

Popülerlik

WordPress, dünyadaki en popüler içerik yönetim sistemlerinden biridir.

Aslında, internetteki tüm web sitelerinin %40’ından fazlasına güç sağlar. Bu, ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşan ve birbirini destekleyen geniş ve aktif bir kullanıcı topluluğuna sahip olduğu anlamına gelir.

Ek olarak, yaygın olarak kullanıldığı için, WordPress platformundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak, öğreticiler, forumlar ve bloglar dahil olmak üzere sayısız kaynak mevcuttur (“wordpress yardımı” araması yaparken sayısız Google arama sonucu tarafından kanıtlanmıştır).

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO söz konusu olduğunda, WordPress, onu hem işletmeler hem de arama motoru sıralamalarını iyileştirmek isteyen bireyler için mükemmel bir seçim haline getiren bir dizi yerleşik özelliğe sahiptir.

Örneğin, meta açıklamaları, anahtar kelimeler ve diğer temel öğeleri ekleyerek web sitenizi arama motorları için optimize etmek kolaydır.

Ayrıca WordPress, arama motorlarının içeriğinizi anlaması ve dizine eklemesi için önemli olan temiz, anlamsal HTML kodu üretir.

Ek olarak, Yoast SEO, Hepsi Bir Arada SEO Paketi ve daha fazlası dahil olmak üzere SEO’nuzu daha da geliştirebilecek bir dizi eklenti mevcuttur.

2. Adobe Commerce (Eski Adı Magento)

Adobe Commerce, çevrimiçi mağazalar için en iyi CMS olarak kabul edilen güçlü ve esnek bir açık kaynaklı e-ticaret platformudur.

Sağlam özellik seti ve kullanıcı dostu arayüzü ile Adobe Commerce, başarılı bir e-ticaret işletmesi oluşturmayı, yönetmeyi ve büyütmeyi kolaylaştırır.

Adobe Commerce, ölçeklenmesi amaçlanan bir web sitesi oluşturan e-ticaret işletmeleri için en iyisidir.

ölçeklenebilirlik

E-ticaret için Adobe Commerce kullanmanın en önemli avantajlarından biri, ölçeklendirme yeteneğidir.

İster küçük bir çevrimiçi mağazayla yeni başlıyor olun, ister binlerce ürün ve müşteriyle yerleşik bir işletmeye sahip olun, Adobe Commerce ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Modüler mimarisi, işiniz büyüdükçe özellik ekleyip çıkarmanıza olanak tanıyarak müşterilerinize her zaman sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunabilmenizi sağlar.

Özellikler

Görünüşte sınırsız özelleştirme seçeneklerine ek olarak, Adobe Commerce ayrıca çok çeşitli e-ticaret işlevleri sunar.

Bu, ürün ve sipariş yönetiminden nakliye, vergi hesaplamaları, ödeme ve güvenlik özelliklerine kadar her şeyi içerir.

Adobe Commerce ile başarılı bir çevrimiçi mağaza işletmek için ihtiyacınız olan her şeye tek bir platformda sahipsiniz.

B2C Entegrasyonları

Adobe Commerce kullanmanın bir diğer önemli avantajı, B2C çevrimiçi iş modellerine yönelik çeşitli üçüncü taraf sistemler ve araçlarla entegre olabilme yeteneğidir.

Buna ödeme ağ geçitleri, nakliye sağlayıcıları, pazarlama otomasyon araçları ve daha fazlası dahildir.

Adobe Commerce ile çevrimiçi mağazanızı, işletmenizi yürütmek için zaten kullandığınız sistemlere ve araçlara kolayca bağlayabilir, operasyonlarınızı yönetmeyi ve satışları artırmayı kolaylaştırabilirsiniz.

3. HubSpot İYS

HubSpot, tüm pazarlama ve satış çabalarınızı sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayan entegre bir CMS platformu sunar.

Bu entegrasyon, e-posta pazarlaması, sosyal medya yönetimi, müşteri adayı oluşturma ve müşteri ilişkileri yönetimi dahil olmak üzere tüm pazarlama ve satış faaliyetlerinizi yönetmek için merkezi bir platform sağlar.

Sonuç, pazarlama ve satış çabalarınızı kolayca takip etmenizi ve yönetmenizi sağlayan, sonuçta size zaman ve emek tasarrufu sağlayan modern bir iş akışıdır.

HubSpot, entegre bir pazarlama hunisi ile bir web sitesi oluşturan bireyler ve işletmeler için en iyisidir.

Açılış Sayfaları

HubSpot, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmak için kullanılabilecek bir dizi özelleştirilebilir açılış sayfası sağlar.

Bu açılış sayfaları, markanıza uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilir ve hedef kitlenizle paylaşmak istediğiniz tüm bilgileri içerir.

Bu, müşterileriniz için benzersiz ve ilgi çekici bir kullanıcı deneyimi yaratmanın ve ürün ve hizmetlerinizi etkili bir şekilde tanıtmanın harika bir yoludur.

Kurşun Yaratma ve Geliştirme Araçları

HubSpot, potansiyel müşterileri çekmenize ve müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan müşteri adayı oluşturma ve geliştirme araçlarıyla doludur.

Bu, potansiyel müşterilerinizle etkileşim kurmanıza ve onlara satış süreci boyunca rehberlik etmenize yardımcı olan potansiyel müşteri mıknatıslarını, potansiyel müşteri formlarını ve müşteri adayı yetiştirme iş akışlarını içerir.

Bu araçlar, daha fazla müşteri adayı oluşturmanıza ve daha fazla satışı tamamlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve sonuç olarak işinizi büyütmenize yardımcı olur.

Destek ve Analitik

HubSpot, web sitenizi ve pazarlama performansınızı izlemenize ve analiz etmenize olanak tanıyan kapsamlı analitik ve raporlama özellikleri sunar.

Web sitesi trafiği ve dönüşümlerinden e-posta açılışlarına ve tıklama oranlarına (TO’lar), nelerin işe yaradığına ve nelerin iyileştirilmesi gerektiğine dair değerli bilgiler edinebilirsiniz.

Bunun da ötesinde HubSpot, CMS’nizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak zengin kaynaklar ve destek sunar. Geniş bir eğitim içeriği kitaplığından gelişen bir kullanıcı topluluğuna kadar, başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz yardımı alabilirsiniz.

Ek olarak, HubSpot’un müşteri destek ekibi sorularınızı veya endişelerinizi yanıtlamak için 7/24 hizmetinizdedir.

4. Higraf (Önceden GraphCMS)

Hygraph, endüstri liderleri ve meydan okuyanlar için oluşturulmuş kurumsal düzeyde bir içerik yönetim sistemidir.

Hygraph, dijital deneyimlerini geliştirmek ve içerik oluşturma, yönetme ve dağıtmada yeni zirvelere ulaşmak isteyen işletmeler için en iyi başsız CMS’dir.

Hygraph, büyük ekipler için en iyisidir. pay birden fazla web sitesindeki içeriğin

Verim

Hygraph, “başsız” bir içerik yönetim sistemidir, yani web sitenizin ön ucundan doğal olarak ayrılmıştır.

Bu, büyük miktarda verinin ve trafiğin kolaylıkla işlenmesine yardımcı olur ve onu yüksek trafikli web siteleri ve uygulamalar için ideal bir seçim haline getirir.

Güçlü grafik veri tabanı mimarisi, içeriğin hızlı sorgulanmasına ve alınmasına izin vererek, içeriğiniz büyüdükçe bile sitenizin hızlı ve duyarlı kalmasını sağlar.

Ek olarak, Hygraph’ın yerleşik önbelleğe alma ve optimizasyon özellikleri, performansı daha da artırmaya yardımcı olarak, Hygraph’ı müşterilerine hızlı ve sorunsuz bir deneyim sunmak isteyen işletmeler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Başsız içerik yönetim sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazlasını buradan okuyun.

İçerik Federasyonu

Hygraph, içeriği birden çok kanal ve platformda tutarlı ve yeniden kullanılabilir bir şekilde yönetmenize ve yeniden kullanmanıza olanak tanıyan benzersiz bir içerik birleştirme yaklaşımı sunar.

Hygraph ile içeriğinizi tek bir merkezi depoda oluşturup yönetebilir ve ardından birden çok web sitesine, uygulamaya ve diğer platformlara kolaylıkla dağıtabilirsiniz.

Bu, büyük ekiplerin işbirliği yapmasını, içerik oluşturma ve yönetimini kolaylaştırmasını ve içeriğinizle nerede etkileşim kurduklarından bağımsız olarak müşterileriniz için tutarlı bir deneyim sağlamaya yardımcı olmasını kolaylaştırır.

Mutfakta çok sayıda aşçı bulunan işletmeler için mükemmeldir.

İçerik Türleri

Hygraph, içeriği yönetmeyi ve yayınlamayı kolaylaştıran sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüz sağlar.

Platform ayrıca metin, resim, video ve ses dahil olmak üzere çok çeşitli içerik türlerini destekler.

Bu, işletmelerin hedef kitlelerine ulaşmak için çeşitli biçimlerde içerik oluşturmasını ve yayınlamasını kolaylaştırır.

Çözüm

Bir içerik yönetim sistemi seçerken, kuruluşunuzun özel ihtiyaçları ve hedefleri ile mevcut teknik yetenekler ve kaynakları göz önünde bulundurmak önemlidir.

Dışarıda “en iyi” bir CMS olmasa da, muhtemelen kendi işletmeniz ve web siteniz için en uygun olanın olduğunu unutmayın.

Daha fazla kaynak:


Öne Çıkan Resim: puhhha/Shutterstock