Bir WordPress sitesinde herhangi bir türde ürün veya hizmet satıyorsanız, bir WordPress inceleme eklentisi kurmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hizmetleriniz veya ürünleriniz için yapılan incelemeler ve artan sosyal kanıt sayesinde işletmenize yeni müşteriler çekme ve mevcut müşterileri elde tutma olasılığınız daha yüksektir.

Web sitenizdeki olumlu eleştiriler yoluyla güven ve güvenilirlik oluşturmak, potansiyel müşterilerle bağlantı kurmanın harika bir yoludur.

İncelemeler yalnızca güçlü pazarlama kaynakları olmakla kalmaz, aynı zamanda incelemeleri toplamak, ürünlerinizde ve müşteri deneyiminde değişiklikler ve iyileştirmeler yapmanıza ve müşterilerinizle bir ilişki kurmanıza olanak tanıyan, müşterilerden ve müşterilerden gelen harika bir geri bildirim kaynağıdır.

Ek olarak, incelemeler, müşterilerinizin sizi ve hizmetlerinizi veya ürünlerinizi başkalarına tavsiye etmeye daha istekli olacak tekrarlanan müşteriler olma şansını artıracaktır.

Neden Bir WordPress İnceleme Eklentisi Kullanmalı?

Bir WordPress İnceleme eklentisi kullanmak, web sitenizde dinamik, profesyonel görünümlü incelemeler sağlamanın son derece kolay bir yolunu sunar.

Kullanıcıların yorum bırakmasını kolaylaştırır ve birçok inceleme eklentisi, Facebook veya Google gibi diğer platformlardan sorunsuz bir şekilde inceleme alabilir.

Görsel olarak ilgi çekici bir inceleme arayüzü ve kullanımı kolay gönderim süreci, müşterilerin ürün veya hizmetinizi inceleme olasılığını artırır.

Ve ne kadar çok yorumunuz varsa, yeni bir müşterinin yorum bırakma olasılığı o kadar yüksektir. İncelemelerin yayınlanması, potansiyel bir müşterinin veya müşterinin başka bir web sitesine geçmesini sağlayabilir veya bozabilir.

Etkin YüklemelerWordPress’ten ekran görüntüsü, Mart 2023
2023 İçin En İyi 6 WordPress İnceleme EklentisiWordPress.org’dan ekran görüntüsü, Mart 2023

İşte en iyi altı WordPress eklenti önerim. Bunlar, web siteniz için çekici ve kullanımı kolay bir inceleme süreci sağlayacaktır.

Listelenen tüm inceleme eklentileri, WordPress 6.1.1 ile test edilmiştir ve 50.000’den fazla kullanıcı arasında mükemmel puanlara sahiptir.

1. WP İnceleme Profesyoneli

2023 İçin En İyi 6 WordPress İnceleme EklentisiMythemeshop.com’dan ekran görüntüsü, Mart 2023

Kapsamlı bir inceleme eklentisi arıyorsanız, WP Review Pro ile yanlış gidemezsiniz.

WP Review Free, tüm temel özellikleri içerir, ancak sınırsız sayıda sitenin tüm özellik setinin kilidini açmak için Pro sürümüne yükseltmek için 67 $ değerindedir.

WP Review Pro ile sınırsız renk seçimi ve yıldızlar, yüzdeler, beğenilen/olmayan, puanlar veya daire derecelendirmesi gibi çeşitli derecelendirme seçeneklerine sahip olursunuz.

Eklenti, 19 zengin snippet’i, 16 önceden tanımlanmış tasarımı, çoklu derecelendirme sistemlerini, kullanıcı yorumu derecelendirmelerini ve herhangi bir WordPress temasıyla uyumluluğu destekler.

Ayrıca erişiminizi genişletmek için Facebook, Google ve Yelp incelemeleriyle sorunsuz bir şekilde çalışır.

Son derece özelleştirilebilir önceden tanımlanmış tasarımları, markanızı veya diğer popüler inceleme platformlarını eşleştirmeyi kolaylaştırır.

2. Site İncelemeleri

2023 İçin En İyi 6 WordPress İnceleme EklentisiWordPress.org’dan ekran görüntüsü, Mart 2023

Site İncelemeleri, kullanıcıların özelleştirilmiş bir form aracılığıyla inceleme bırakmasına olanak tanıyan basit bir inceleme eklentisidir.

İncelemeler 1 ila 5 yıldızlı bir sistem kullanır ve filtrelenebilir.

Müşterilerin gördüğü ilk incelemeler olmaları için olumlu yorumları en üste sabitleyebilirsiniz.

Eklenti bir kısa kod, özel Gutenberg bloğu veya widget olarak kullanılabilir ve çeşitli tema ve oluşturucu türlerini barındırmak için yerel Elementor widget’larını destekler ve ücretsizdir.

Site İncelemeleri, mevcut en tam özellikli ücretsiz inceleme eklentilerinden biridir ve WordPress forumundaki eklenti desteği mükemmeldir.

3. Google Yorumları Eklentisi

2023 İçin En İyi 6 WordPress İnceleme EklentisiWordPress.org’dan ekran görüntüsü, Mart 2023

Google İncelemeleri Eklentisi, genel bir Google API kullanarak Google’dan alınan puanları ve incelemeleri özel olarak görüntüler.

Ücretsiz sürüm, sizi beş Google incelemesi görüntülemekle sınırlayacaktır. Buna karşılık, tek bir site için yılda 85 ABD doları çalıştıran İşletme sürümü, Google İşletme hesabınız için bir API kullanır ve sınırsız Google incelemesine izin verir.

Yükseltme ayrıca size sınırsız Yelp ve Facebook incelemesi sağlayacak ve otomatik güncellemeler için hesaplarınızı senkronize edecektir.

Ayrıca incelemeleri karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz; müşteriler, diğer platformlar için web siteniz aracılığıyla yorum bırakabilir.

En iyi yorumlarınızı en üste koymak ister misiniz? İncelemeleri istediğiniz sırayla görüntülemek için filtre özelliğini kullanın.

Beş tema mevcuttur ve incelemeler bir widget, kısa kod veya aşağıdaki sayfa oluşturuculardan herhangi biri kullanılarak görüntülenebilir: Gutenberg, Elementor, Page Origin, Beaver Builder, WPBakery, Divi ve diğerleri veya Universal HTML/JavaScript.

4. WooCommerce İçin Müşteri Yorumları

2023 İçin En İyi 6 WordPress İnceleme EklentisiWordPress.org’dan ekran görüntüsü, Mart 2023

WooCommerce eklentisi için Müşteri Yorumları, mağazanızda alışveriş yapan müşterilerin sosyal kanıtınızı artırmak ve daha fazla müşteri çekmek için yazılı incelemeler ve fotoğraflar bırakmasına olanak tanır.

Bu eklenti 40’tan fazla dilde yerelleştirilmiştir ve 50.000’den fazla mağazada kuruludur.

Bir müşteri satın aldığında, inceleme bırakmasını isteyen bir e-postanın otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Yorum bırakanlara kupon bile gönderebilirsiniz.

Eklenti, incelemelerin gerçekliğini doğrulamak için bir hizmetle de entegre olur. Puanları, oylama incelemesi türlerini ve müşteri tarafından gönderilen fotoğrafları kullanır. Yorumlar da filtrelenebilir.

Ücretsiz bir Temel sürüm var, ancak daha fazla özelleştirme ve profesyonel özellikler için Profesyonel sürümü yılda 49,99 ABD doları karşılığında değerlendirmek isteyeceksiniz.

5. Denizyıldızı İncelemeleri

2023 İçin En İyi 6 WordPress İnceleme Eklentisistarfish.reviews’tan ekran görüntüsü, Mart 2023

Starfish İncelemeleri eklentisi, bir huni sistemi kullanarak olumlu ve olumsuz yorumları sıralar.

Eklenti, WordPress kontrol panelinde kuruludur ve Google, Yelp, Facebook ve diğer bazı üçüncü taraf inceleme platformlarına bağlanabilir.

İncelemenin ilk adımında olumlu veya olumsuz bir inceleme seçeneği gösterilir.

Olumlu inceleme seçilirse, müşteriye incelemelerini nereye bırakabilecekleri konusunda tek veya birden fazla seçenek sunarsınız.

Olumsuz bir inceleme seçilirse, geri bildirim size geri gönderilir ve sizden daha fazla bilgi istenebilir.

Kullanmakta olduğunuz inceleme platformlarının kısıtlamalarına bağlı olarak, olumsuz bir yorum göndermelerine izin vermemeyi veya izin vermemeyi seçebilirsiniz.

Eklentinin çok sınırlı bir sürümü WordPress.org’da ücretsiz olarak mevcuttur.

Starfish İncelemeleri eklentisinin ayrıca bir WordPress sitesi için ayda 37 ABD dolarından başlayan ve 50 WordPress sitesi için ayda 197 ABD dolarına kadar birden çok ücretli katmanı vardır.

6. Takiyem

2023 İçin En İyi 6 WordPress İnceleme EklentisiCodecanyon.net’ten ekran görüntüsü, Mart 2023

Taqyeem WordPress İnceleme Eklentisi, sayfalara, gönderilere ve özel gönderi türlerine eklenebilecek güzel özel incelemeler oluşturur.

Çeşitli markalara uygun 500’den fazla Google yazı tipi seçeneğiyle sınırsız renk ve inceleme kriteri özelleştirmesine sahipsiniz.

Derecelendirme stilleri puanlar, yüzdeler ve yıldızlardır; derecelendirme görüntüsü için birden fazla seçenek mevcuttur. İncelemeler En İyi, Son ve Rastgele olarak görüntülenebilir.

Taqyeem eklentisi, arama motorlarında optimum görüntüleme için Google Rich Snippet’leri kullanır.

Altı aylık desteği içeren CodeCanyon aracılığıyla tek seferlik 29 ABD doları satın alma fiyatı vardır. Ek destek satın alınabilir.

En İyi WordPress İnceleme Eklentisi Nedir?

Sizin için en iyi WordPress inceleme eklentisi, görüntülemek istediğiniz inceleme türleri için en özelleştirilebilir şablonlara ve kolay kuruluma sahip olacak ve web sitenizin görünümlerini en iyi şekilde göstermelidir.

Ayrıca kullanımı rahat ve web sitenizin ihtiyaçlarına uygun olanı seçmelisiniz.

Her şeyi kapsayan bir WordPress inceleme eklentisi için benim tavsiyem WP Review Pro.

Bu premium eklenti, birden fazla sosyal platform ve WooCommerce’deki entegrasyonlarla en geniş seçenek yelpazesini sunar.

İncelediğim eklentilerin en fazla esnekliğini ve genel özelleştirmelerini sağlar. Ayrıca ücretsiz ve ücretli sürümler sunar.

Sizin İçin En İyi WordPress İnceleme Eklentisini Nasıl Seçersiniz?

Aralarından seçim yapabileceğiniz 1.000’den fazla WordPress inceleme eklentisi ile nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir.

Herhangi bir eklenti seçerken olduğu gibi, WordPress sitenize yüklediğiniz inceleme eklentisinin güvenilir ve emniyetli olmasını sağlamak istersiniz.

Yıldız derecelendirmesine, incelemelere, etkin kurulumlara ve WordPress’in en son sürümüyle uyumluluğa dikkat edin.

Eklentilere göz atarken, parantez içinde bir yıldız derecelendirmesi ve inceleme sayısını göreceksiniz. Yıldız derecelendirmesi ve yorum sayısı ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir.

Ayrıca, eklentinin kaç tane etkin kurulumu olduğunu da kontrol etmek istersiniz.

Yine, aktif kurulum sayısı ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir çünkü bu, eklentiyi web sitelerinde daha fazla kişinin kullandığı anlamına gelir.

Son olarak, eklentinin WordPress’in en son sürümüyle test edildiğinden emin olun.

Daha fazla kaynak:


Öne Çıkan Resim: RazaulHridoy/Shutterstock