You.com, platform daha fazla zımnilik ve daha detaylı arama sonuçları vaat ediyor. Şahsileştirilmiş bir arama moduyla şirket, kullanıcıların ferdî bilgilerini satmayacağını, izlemeyeceğini yahut gayeli reklamlar görüntülemeyeceğini söylüyor.

Betanın herkese açık olmasıyla You.com, arama kategorilerine nazaran bilgileri düzenleyen bloklar halinde sonuçları görüntülüyor. İçeriği web sitelerine, görüntülere, imajlara, haberlere, uygulamalara ve toplumsal ağlara nazaran filtrelemek mümkün.

You.com Yeni Arama Motoru!

Microsoft’un Bing arama motoruna ek olarak, You.com, her arama için en alakalı cevapları kestirim etmek için yapay zekâ ve hudut ağlarını kullanıyor. Platform, geliştiricilerin sonuçları daha yeterli düzenlemek için uzantılar oluşturmasına bile müsaade veriyor.

You.com CEO’su Richard Socher “Yenilikçi arayüzümüz, kullanıcıların tercihlere nazaran yazı tiplerini taşıyarak içerikle direkt etkileşime girmelerini sağlar. Kullanıcılara şahsileştirme gücü vermenin değerli olduğuna inanıyoruz,” diyor.

Google’a meydan okuyor!

You.com ve DuckDuckGo, Google’ın aramadaki ezici hakimiyetini ortadan kaldırmaya çalışan iki yeni teşebbüs. Öte yandan, her iki Amerikalı teşebbüs de kullanıcılara daha fazla kapalılık vaat ediyor. Bununla birlikte, platformlar, insanların araştırmalarda daha fazla kolaylık sağlamak karşılığında şahsî bilgileri ifşa etmelerine gerek olmadığı gerçeğini savunuyorlar.

Şu anda, birçok düzenleyici Google’ın “tekelini” ve arama motoru tarafından toplanan dataların kullanımını izliyor. Bu nedenle, uzmanlar bunun You.com üzere küçük rakiplerin büyümesi için şahane bir vakit olduğuna inanıyor.