Geçtiğimiz haftalarda gitgide derinleşen çip kasvetinin akıllı telefonlara kadar uzandığı konusu gündeme gelmiş, bu sebeple akıllı telefon fiyatlarında global artışın kapıda olduğu belirtilmişti. İşin makus tarafı ise üst düzey çiplerin üretimini gerçekleştiren şirket sayısı epey az. O denli ki; dünyadaki üst düzey çip talebinin büyük bir kısmını ise TSMC tek başına karşılıyor.

Bu da yetmezmiş üzere şu sıralar piyasalarda olumsuz bir hava hakim. Bilhassa de döviz kurlarında yaşanan yükselişlerden dolayı ithal olarak gelen eserlerde değerli artışlar kelam konusu. Bilindiği üzere ülkemizdeki pek çok teknolojik aletin fiyatı döviz kuru üzerinden belirleniyor. Şu an için kurlardaki artış fiyatlara tam olarak yansımış değil. Fakat önümüzdeki süreçte fiyat artışlarının gerçekleşeceği aşikar.

Akıllı telefon pazarına kıymetli telefonlar hakim olsa da, satışların birçok sırf bütçe dostu olan, fiyat/performans ya da orta segment modellerde. Her ne kadar dolar kurundaki artış, akıllı telefon pazarını da olumsuz etkilese de, hala uygun fiyata alınabilecek âlâ özelliklere sahip akıllı telefon modelleri mevcut. Lakin şayet yeni bir akıllı telefon alma niyetiniz var ise, elinizi çabuk tutmanızda yarar olabilir.

Dilerseniz artık içeriğimizin asıl konusu olan, uygun fiyatına karşın güzel özelliklere sahip akıllı telefon modellerinin yer aldığı listemize göz atalım. Bu ortada belirtilen fiyatların internet satış fiyatı olduğunu, mağaza fiyatlarının ise değişiklik gösterebileceğini ayrıyeten belirtelim.

TCL 10 SE

Fiyat: 1.999,00 TL

TCL 10 SE

Ekran Boyutu:
6.52 İnç

Dahili Depolama:
128 GB

Bellek (RAM):
4 GB

Batarya Kapasitesi:
4000 mAh

Sınır Sayısı:
Çift Çizgi

Süratli Şarj:
Var

5G:
Yok

4.5G Takviyesi:
Var

General Mobile GM 9 Plus

Fiyat: 1.548,40 TL