Geçtiğimiz haftalarda, önümüzdeki Aralık ayında tanıtılması hedeflenen Xiaomi 12 görünüşe nazaran tek başına gelmeyecek. Firmadan birde beklenmedik bir Xiaomi 12 Küçük kompakt telefonu gelebilir. Şayet sizlerde küçük ve kompakt bir akıllı telefon almak isterseniz Xiaomi‘nin bu telefonu tanıtmasını bekleyebilirsiniz.

Firmanın yeni Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Küçük telefonlarını Aralık ayında sunması bekleniyor. Ayrıyeten bu modeller direkt Apple‘ın İPhone serisinin üst modelleri ile rakip olacaklar. Bildiğiniz üzere iPhone 13 serisi içerisinde birde iPhone 13 Küçük bulunduruyordu. Çinli firma firmanın bu Küçük telefonuna rakip hazırlıyor olabilir.

Xiaomi 12 Küçük kompakt dizaynla gelecek

Şirketin en çok beklenen akıllı telefonlarından biri olan Xiaomi 12 hakkında şimdi ayrıntılar netleşmedi. Xiaomi 12 Küçük’ün muhtemel özelliklerini detaylı olarak bilmek için şimdi çok erken, savlara bakılırsa kompakt akıllı telefonları Xiaomi’nin bize sunmaya çalıştığı görülüyor.

Xiaomi 12 Küçük, Xiaomi CIVI‘ya çok misal bir dizayna sahip olacak.
Xiaomi 12 Küçük akıllı telefonu, Xiaomi CIVI’nınkine çok benzeyen, yani epey azaltılmış kalınlıkta ve 150 gramdan daha ağır olmayan bir kasaya dahil edilmiş 5 inçlik bir ekrana sahip olabilir.

Tıpkı biçimde, bu beklenmedik söylentiye nazaran, önümüzdeki Aralık ayında Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Küçük’ün tanıtılması düşünülüyor. Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12 Ultra ise, muhtemelen Ocak yahut Şubat 2022 aylarında tanıtılacak.