Tanıtılması beklenen birçok Xiaomi/Redmi amiral gemisi telefonu var. Bunların ortasından son haberler ise Xiaomi 12’den geldi. Aralık ayında piyasaya sürüleceği varsayım edilen modelin vakit yaklaştıkça seri ile ilgili haberleri sık ​​sık duymaya başlayacağız.

Son vakitlerde sızıntılarıyla ünlü olan Dijital Chat Station, Xiaomi 12’nin (Model – L2) bu ay üretim çizgisindeki yerini alabileceğini söylüyor. Temel sürümünün bilakis, üst seviye modeller olan kod ismi L1A ve L1 (Pro ve Ultra) telefonlarının ise seri üretiminin biraz daha geç çıkacağını açıkladı.

Xiaomi 12 erken geliyor

Söylenilen bilgi ve sızdırılan gelişmelere nazaran, Xiaomi 12‘nin standart versiyonunun seri üretime geçtiği, bu yıl Çin‘deki yeni Ay yılından evvel piyasaya sürülmesi beklenirken, Xiaomi 12 Pro/Ultra‘nın 2021 yılından sonra (geçen yıl Xiaomi 11 de olduğu üzere) piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Geçenlerde sızdırılan temperli sinemaya nazaran Xiaomi 12, ekranın çift kavisli ortalanmış formunu ve dört kavisli tasarımı iptal edilirken, daha evvel piyasaya sürülen Xiaomi Civi’ya çok emsal bir dizaynla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İşlemci konfigürasyonunda ise Xiaomi 12’nin Qualcomm‘un en son amiral gemisi olan Snapdragon 898 (kod ismi SM8450)’den güç alması bekleniyor. Parametreler açısından Snapdragon 898, Samsung‘un 4nm sürecini, üçlü küme CPU mimarisini, Cortex-X2 tabanlı Kryo ile mega çekirdekli yükseltmeyi, 3.1GHz frekansını ve entegre bir GPU Adreno 730‘u kullanıyor.

Başka taraflardan, Xiaomi 12 ayrıyeten yüksek güçlü süratli şarj, LTPO yüksek yenileme süratli ekranı, amiral gemisi kamera sistemi ve öteki yapılandırmalarla birlikte donatılacak. Şimdi net olarak açıklanmayan özelliklerini bilgiler internete düştüğü vakit sizlere aktaracağız.