WhatsApp, gelecek yılın birinci beta güncellemesi olan 2.22.1.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme, gelecekteki bir güncellemede kümelerde ileti silme ile ilgili yeni kimi gelişmeleri ortaya koyuyor. Buna nazaran WhatsApp‘da Küme yöneticisiyseniz, gelen iletileri herkes için silme yeteneğiniz olacak.

WhatsApp son periyotlarda birbirinden farklı özellikler sundu. Bunlara sesli iletiler da dahil. Yeni gelen güncelleme ile uygulamanın kullanıcıları WhatsApp üzerinden bir ses kaydı atmadan evvel dinleme bahtına erişecekler. Ses yollandıktan sonra silmesi bazen geç olabildiğinden bu özellik kullanıcıları bir nebze rahatlatmıştı.

WhatsApp küme sohbetleri için yeni özelliğini duyurdu!

Bu yeni özelliğin ne vakit geleceğiyle alakalı net bir vakit çizelgesi yok. WhatsApp sonunda küme bildirileriyle ilgili güncellemeyi sunuyor. Bildirileri silme süreci küme sohbetlerinde farklı bir özellik daha alacak.

Türkiye’nin en tanınan iletileşme uygulaması olan WhatsApp, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni güncelleme ile gelen özellikte WhatsApp küme sohbetlerinde küme yöneticilerinin yetkileri artacak. Bundan sonra Küme yöneticileri tarafından bir bildiri silindiğinde öteki kullanıcılara, “Bu, bir yönetici tarafından kaldırıldı” biçiminde güncellenecek.

Ne yazık ki, özelliğin beta test kullanıcılarına gelmesi için bir çıkış tarihi yok lakin Güzel haber şu ki, WhatsApp sonunda iletileri silme sürecini güncelliyor ve küme yöneticileri kümede gönderilen rastgele bir bildirisi silebilecek. Bu özellik sayesinde, küme yöneticileri gelecekteki bir güncellemede WhatsApp kümelerini denetleme konusunda daha fazla güce sahip olacak.