Twitter daha erişilebilir olma yolunda bir adım daha atıyor. Salı günü şirket, görüntüler için otomatik altyazılar yayınlamaya başladı. Bu özellik Android, iOS ve web istemcisinde kullanılabilir.

Mobilde, sesi kapatılmış bir görüntüyü izlemeye başladığınızda altyazıların otomatik olarak göründüğünü göreceksiniz. Telefonunuzdaki erişilebilirlik ayarlarından aygıtınızın sesini artırdıktan sonra bile bunları açık kalacak formda yapılandırabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir nokta, sadece bugünden itibaren yüklenen görüntülerin otomatik olarak oluşturulan altyazıları içermesidir.

Twitter beklenen özelliği nihayet duyurdu!

The Verge’den gelen bir rapora nazaran, şu anda yanılgılı altyazıları bildirmenin bir yolu yok. Fakat bir Twitter sözcüsü, “her vakit erişilebilirlik özelliklerimizi güzelleştirmenin yollarını arıyoruz” sözlerini kullandı. Bu da yeni özellik ile ilgili kusurları dikkatle ele alacaklarını gösteriyor. Otomatik görüntü altyazılarının kullanıma sunulması, Twitter için ileriye gerçek bir adım. Geçen yıl üzere yakın bir tarihte, kimi analistler şirketi erişilebilirlik araçlarıyla desteklemeden sesli tweet’ler üzere bir özellik sunduğu için eleştirmişti. Olay sonrasında şirket iki erişilebilirlik grubu kurdu.