Sokak röportajlarında eşsiz bir olay yaşandı. Geçtiğimiz devirlerde sokak röportajlarında “Telefonunu çıkar” diyen “dayılar” toplumsal medyada dalga konusu olmuştu. Gibisi bir röportajda bir vatandaşın tekrar “Telefonunu çıkar” demesinin üzerine öteki biri, soruyu soran kişinin ağzına telefon sokmaya çalıştı.

Husus her ne kadar absürt olsa da toplumsal medyanın gündemine düştü ve mizahi paylaşımlar yapılmaya başlandı. Yapılana hak verenler de vardı saygısızca bulanlar da. Genelde iktisadın gidişatının kötülüğünden kelam edenlere karşılık olarak “Telefonunu çıkar” diyenlere yönelik olarak gelen bu yansıyı son derece doğal bulanlar da oldu.

“Telefonunu çıkar” diyen adamın ağzına telefon sokulan görüntü viral oldu

Sokak röportajlarında çoğunlukla eşi gibisi görülmemiş olaylar yaşanıyor. Lakin bu olay “Telefonunu çıkart görelim” esprisinde etap katledilmesini sağlayacak diyebiliriz. İktisat ve refah düzeyi üzere bahislerden kelam ederken kullanılan tabir artık bir espri gereci pozisyonunda. Tabi bu görüntüde olay artık espri olmaktan çıkmış ve fizikî bir reaksiyon haline gelmiş. Görüntüde tam ve net olarak aşikâr olmasa da ağzına telefon sokulan kişinin “çıkart telefonunu görelim” demiş olma ihtimali yüksek.

Siz bu görüntü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce vatandaşın reaksiyonu yerinde miydi? Yorumlarınızı bize kesinlikle bildirmeyi unutmayın.