Squid Game dünya çapında bir muvaffakiyet elde etti. Tıpkı anda 80 ülkede bir numara olan Güney Kore üretimi dizi hala en çok izlenen Netflix dizisi pozisyonunda. Hal bu türlü olunca dizinin hayranları ikinci dönem haberi bekler oldu. Şimdi ikinci dönemle ilgili bir duyuru gelmemesine karşın Netflix Squid Game hayranlarını sevindirecek öteki bir duyuru yaptı.

Resmi Twitter sayfası aracılığıyla yapılan duyuruya nazaran Netflix, Squid Game’i yazıp yöneten Hwang Dong-hyuk‘nun elinden çıkmış 3 farklı sineması platformuna ekledi.

Squid Game dizisine doyamayanlara müjde!

Squid Game artık bir fenomen haline geldi. Dünya çapında yankı uyandıran üretim kimi ülkelerde tenkitlere dahi maruz kaldı. Cadılar Bayramı için kostümlerin yasaklanması üzere durumlar kelam konusu oldu. Fakat buna karşın dizi muvaffakiyetinden hiçbir şey kaybetmedi.

Hayranlar Squid Game dizisine doyamadı. Bu nedenle tıpkı direktörün elinden çıkan sinemaları izlemek bir nebze memnunluk sebebi olabilir. Netflix direktör Hwang Dong-hyuk’un elinden çıkan sinemaları platformuna eklediğini duyurdu.

Direktör, Squid Game’den Silenced, Miss Granny ve 2017 imali The Fortress isimli sinemaları yönetmiş. Netflix tarafından yapılan duyuruda: “Hwang Dong-hyuk görsel olarak şaşırtan ve toplumsal açıdan da ilgi alımlı Squid Game’i hayata geçirmeden evvel beğenilen birkaç Güney Kore sinemasını yönetmişti. Bu sinemaların üçü artık Netflix ABD’de izlenebilir durumda!” sözlerine yer verildi.