Bu yıl Redmi, Note serisinde iki modeli birebir sene içerisinde piyasaya sürmüştü. Şirket, bu yıl Redmi Note 10 ve Redmi Note 11 serisini tanıttı. Gelecekte Redmi, yılda iki Note serisi jenerasyonu ortaya çıkararak sürüm modelini sürdürecek.

Note 10 serisi Mart ayında gelirken, Redmi Note 11 serisi yaklaşık iki hafta evvel piyasaya sürüldü. En yeni Note serisinde Redmi Note 11, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro+ olmak üzere üç model bulunuyor. Bu seri o kadar tanınan ki 1 milyon satış sayısına ulaşması yalnızca iki hafta sürdü. Şirket ise şimdiden gelecekteki Note eserleri için teklifler üzerinde çalışıyor. Bir sonraki Note sürümü muhtemelen Redmi Note 12 serisi olacak.

Lu Weibing Redmi Note 12 hakkında teklifleri alıyor

Bugün Redmi markasının genel müdürü Lu Weibing, Note 10 ve Note 11’in satışlarını denetim ettiğini ve her iki jenerasyon eserin de âlâ sattığını söyledi. Kullanıcıların bu telefonlar için gereksinimlerine nazaran seçim yapabileceğini söylüyor.

Lu Weibing daha sonra Redmi Hayranlarına sordu…

”Gelecekteki Note eserleri için rastgele bir teklifiniz var mı?”. Bir Mi Fan üyesi, “Snapdragon 870” bildirisi bıraktı ve bu yorum incelemenin en üstüne çıktı. Lakin Lu Weibing, Snapdragon 870’in Note serisi için olmadığını sav ediyor. Ona nazaran K serisi bu çipi kullanıyor. Bu karşılık, Redmi Note 12 serisinin bu çipi kullanmayacağı manasına geliyor.

Snapdragon 870, güçlü performans ve eksiksiz güç tüketimini birleştiren çok tanınan bir çip. Hem Redmi hem de Xiaomi eserleri bu çipi, bilhassa Redmi K40 standart versiyonu, Xiaomi Mi 10S vb. telefonlarda kullanıyor. Raporlara nazaran, yıl sonundan evvel Snapdragon 870’li iki Xiaomi / Redmi modeli piyasaya sürülecek.