Dünyanın en tanınan taşınabilir oyunlarından biri olan PUBG MOBILE, oyun geliştiricisi ve yayıncısı olan Riot Games ile yakında yayınlanacak animasyon serisi Arcane’den karakterleri, eşyaları ve pozisyonları PUBG MOBILE’a ekleyecek yeni bir işbirliğine gitti.

Kasım ortasında yayınlanacak 1.7 güncellemesinin bir kesimi olan bu iştirak, League of Legends cihanını dünya çapında daha fazla oyuncuya gösterecek ve oyunculara eşsiz yeni tecrübeler sunacak. Tencent Games PUBG MOBILE Yayıncılık Lideri Vincent Wang, “League of Legends’ın birinci animasyon serisini kutladığımız Riot Games iştirakimiz için son derece heyecanlıyız. Runeterra, oyun dünyasının en sevilen evrenlerinden biri ve bu sihri PUBG MOBILE’a getirirken Arcane’in çıkışını desteklemek bizim için inanılmaz bir fırsat.1.7 güncellemesiyle oyuncularımıza daha evvel hiç denenmeyen, büsbütün yeni oyun özellikleri de dahil olmak üzere bir çok şey hazırladık ve daha fazlasını göstermek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

PUBG MOBILE ve Riot Games işbirliği duyuruldu!

Riot Games’te Riot Experience (XP) Çapraz Eser Tecrübeleri ve İşbirlikleri Başkanı Brandon Miao, “PUBG MOBILE, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından benimsenen ve sevilen bir oyun. Oyuncuları mutlu etmek için heyecan verici yeni içerikler geliştiren ve ortak oyun topluluklarını besleyen işbirliklerine paha veriyoruz. Erangel’e otantik bir Arcane kutlaması getirmeyi dört gözle bekliyoruz” diye konuştu.

Riot Games ve Fortiche Productions işbirliği ile yapılan Arcane, Çin’de Tencent Görüntü’de ve dünya genelinde de 7 Kasım’da saat 19:00’da Netflix’te yayınlanacak. League of Legends kozmosuna dayalı birinci TV dizisi olan Arcane, en bilinen iki şampiyonunun köken kıssasına ve onları parçalayan güce odaklanacak.

PUBG MOBILE, her yeni güncellemesiyle sinema ve oyunlarda eğlenceli iştiraklerin yanı sıra müzisyenler, ünlü isimler ve daha ziyadesiyle işbirlikleri yaparak oyuncularına yeni ve ilgi alımlı içerikler sunmaya devam ediyor. PUBG MOBILE ve Riot Games ortasındaki bu birinci paydaşlık, Arcane’den ilham alan yeni oyun alanlarını ve oyun modlarını PUBG MOBILE dünyasına getirecek.