Şayet çizim için kaliteli bir tablet arıyorsanız sizler için makul bir teklifimiz var.

Bir bilgisayarda fotoğraf çizerken, boyarken yahut rötuş yaparken, bir fare sizi lakin bir yere kadar götürür. Dokunmatik ekran kullanmak daha uygun olabilir, lakin sırf üst seviye bir kalemle donatılmışsa. Bu nedenle birden fazla dijital sanatçı ve reklam öğesi, evvel bir grafik tablet edinir. Bu tabletler sırf klâsik çalışma formüllerini taklit etmekle kalmaz, tıpkı vakitte öbür rastgele bir biçimde eşleştirmek için çaba edeceğiniz bir sürat ve hassasiyetle çalışmanıza da imkan tanır.

Sizin için profesyonel manada kalemle kullanabileceğiniz bir tabletten bahsedeceğiz: Wacom Cintiq 16. İşte ayrıntılar.

Büyük bir tuval üzerinde çalışmak istiyorsanız, Cintiq 16, grafik tablet ekran kadar büyüktür. 15,6 inçlik panel, birçok performans dizüstü bilgisayarının ve taşınabilir iş istasyonunun boyutuyla eşleşir ve tam HD çözünürlük, birinci sınıf dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerdeki ekranlar kadar keskin olmadığı manasına gelse de, grafik çalışması için hala eksiksiz derecede kafidir.

8192’ye kadar düzey ve daha yüksek 5080 LPI tablet çözünürlüğü ile daha yüksek basınç hassasiyetinde yansıtıldığı üzere, çok profesyonel bir aygıttır ve bu aygıtta yanılgı yapmak zordur. Ekranın daha büyük boyutu ve güç çekişi, epey kalın kablolardan bahsetmeden başka bir güç kaynağı gerektiriyor. Neyse ki, kablonun tasarımı, tabletin içine giren tek bir konektörle, zahmeti en aza indiriyor. Rahat bir eğim için eksiksiz, ergonomik bir kalem ve sağlam bacaklar atın ve yaratıcı profesyoneller için harika bir kalem ekranınız olur.