Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri hayat eksiksiz değişti. Bir mühlet okullar dahil her yer kapatıldı ve karantina uygulamaları başlatıldı. Virüsün yayılmasını denetim etmek hedefiyle bir çok tedbir alındı. Maske ara ve paklık kurallarıyla virüsün yayılması önlenmeye çalışıldı.

Aşının da bulunmasıyla virüse karşı çok değerli bir silah elde etmiş olduk. İnsanların aşılanmasıyla hayat nispeten de olsa olağana dönmeye başladı diyebiliriz. Bu kapsamda okullar da bu sene tekrar yüzyüze eğitime geçti. Lakin son periyotlarda okullar kapanacak mı sorusu gündeme geldi. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca bahse ait açıklamalarda bulundu.

Okullar kapanacak mı? Fahrettin koca açıkladı

Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Koca bahse bir açıklık getirdi diyebiliriz. Koca yaptığı açıklamada Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Okulların kapanması ihtimalinden kelam eden bir habere rastladım. Haber yanlıştır. Bilim Heyetimizin bu türlü bir gündemi yok. Konsey üyesi bir arkadaşımızın aşının ehemmiyetini vurgularken seçtiği tabir yanlış anlaşılmış. Öğrencilerimize muvaffakiyet dolu haftalar diliyoruz” tabirlerine yer verdi.