Xiaomi, MIUI için yeni özelliklerle bizleri şaşırtmaya devam etmekte kararlı görünüyor. Bu vesileyle firma, Xiaomi ile manzaralı arama yapma halini büsbütün değiştirecek olan < Ön kamera asistanı > isimli yeni bir mod tasarlıyor.

Kendi içinde bu yeni fonksiyon, en son MIUI kapalı beta’da, bilhassa V21.10.28’de uygulandı ve Game Turbo tarzında, imajlı görüşmelerimizin kalitesini artırmak için yeni bir asistan yahut sekme olarak sisteme entegre edildi.

Yeni MIUI ön kamera asistanı

Ayrıntılı olarak ön kamera asistanı zifiri karanlıkta manzaralı görüşme yapmamızı sağlayabilecek. Bunu yapmak için, imajlı konuşma sırasında yüzümüzün aydınlanması ismine ekrana bir dolgu ışığı yansıtacak. Daha düzgün imajlı görüşme gerçekleştirme ismine bizlere fikir verecek olan bu yeni asistan sistem için çok büyük bir fonksiyon olacak.

Dahası, bu yeni fonksiyonellik, imgeyi mükemmelleştirmek, cildi yumuşatmak ve hatta gözlerimizi büyütmek yahut yüzümüzü daha ince yapmak için bir hoşluk modunu da bulduğumuz çeşitli efektleri bir ortaya getiriyor. Hoşluk efektlerini kullanmayı seven kullanıcılar için bu asistan, imajlı görüşmelerin vazgeçilmezi olabilir.

Evet, şimdilik bu yeni ön kamera asistanı sadece MIUI Çin ROM‘unda mevcut ve ayrıyeten sadece WeChat uygulamasıyla uyumlu. Birebir formda, bu yeni fonksiyonun çok çeşitli uygulamalarla uyumlu hale gelmesi ve Küresel pazara da ulaşması bekleniyor.

Xiaomi’nin gütmüş olduğu bu siyaset kullanıcıları rahatsız etmeye devam ediyor. Bu türlü hoş özelliklerin yalnızca bir bölge için yayınlanması adalet duygusu içerisinde nerede yer alır bunu bilmiyoruz. Bunu sizlere soralım sizce nerede yer alıyor?

Niyetlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Takipte kalın.