Xiaomi, birtakım düzeltmeler getiren 21.11.15 yapı sürümüyle birlikte gelen en son MIUI 12.5 beta güncellemesini yayınlamaya başladı.

Değişiklik günlüğüne nazaran, bu son sürüm, ses panelindeki Gauss bulanıklığının kaybolmasını ve farklı yükseklikteki kayan bildirimler tıpkı anda geldiğinde kayan bildirimin üst kısmının olağandışı formda görüntülenmesi problemini gideriyor.

MIUI 12.5 Beta Güncellemesi 21.11.15 Değişiklik Günlüğü

Sistem

  • Ses panelinde Gauss bulanıklığının kaybolması sorunu düzeltildi.

Durum çubuğu, Bildirim çubuğu

  • Farklı yükseklikteki kayan bildirimler birebir anda geldiğinde, kayan bildirimin üst kısmının olağandışı biçimde görüntülenmesi sorunu düzeltildi.
  • Uygulama tarafından gönderilen bildirimlerin vakit dizisinin bildirim idaresinde güncellenmemesi sorunu düzeltildi.

Not:

  • Xiaomi Mi 10 Ultra ve Xiaomi Civi, birinci defa yiğit kullanıcıları anmak için birden fazla optimizasyon ve düzgünleştirme ile Android 12 tabanlı geliştirme sürümünü yayınladı.
  • Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro+ için geliştirme sürümünde birinci sefer, birden fazla optimizasyon ve düzgünleştirme güncellemesi piyasaya sürüldü.
  • Redmi K40 Gaming, Redmi Note 10 Pro 5G “Sistem güncelleme hatası” meselesini daha âlâ çözmek için Android 12’yi Mi Fan kullanıcıları bugün OTA güncellemesi alacak. Android 12’yi yükseltmeyen Mi Fan arkadaşlar için lütfen yarın OTA yükseltmesini yapın, anlayışınız için teşekkür ederiz.
  • Mi Fan arkadaşları, Android 12 geliştirme sürümünde, sıhhat uygulamasının kalp atış suratını ölçerken parmak izi simgesini görüntülememesi ve parmak izinin tanınmaması problemiyle karşılaşırsa, lütfen 21.11.17 sürümündeki tamiri doğrulayabilirler.

MIUI 12.5 beta programına kayıtlı iseniz bu güncellemeler telefonunuza gelecektir. Telefonunuzun Beta programına uygun olup olmadığını da denetim edebilirsiniz.