Metaverse cihanında bir gelişme daha yaşandı. Karayipler’in ada ülkelerinden biri olan Barbados metaverse cihanına süratli bir giril yaptı. Sanal gerçekliğe dayanan bir konsept olan metaverse hayatımıza entegre olmaya başladı. Barbados artık metaverse cihanında birinci büyükelçilik açan ülke olacak.

Barbados Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı Büyükelçilik haberini duyurdu. Metaverse elçiliğinin kurulması için 3 boyutlu sanal gerçeklik platformu Decentraland ile kontrat de imzalandı.

Birinci Metaverse Büyükelçiliği açılıyor!

Decentraland, “Bugün dünyanın birinci Metaverse Büyükelçiliğini kuran Barbados idaresini Decentraland’a davet etmekten gurur duyuyoruz” tabirlerine yer verdi.

Metaverse’te açılacak büyükelçilik binası artık bu kainatın hayatımıza daha fazla entegre olacağının göstergesi. Sanal cihanda açılan bu büyükelçilik farklı projelere, arazinin belirlenmesine ve satın alınmasına, sanal elçilik ve konsoloslukların mimarisinin oluşturulmasına ve e-vize üzere hizmetler sağlanmasına yardımcı olacak. Sanal gerçeklik elçiliği için açılış tarihi olarak Ocak ayı verildi.

Barbadoslu yetkililer birden fazla Metaverse şirketiyle birlikte çalışmayı planladıklarını duyurdu. Barbadoslu yetkililerin, Somnium Space ve SuperWorld üzere başka sanal gerçeklik platformlarıyla da mutabakatlar imzaladığı bildirildi. Geçtiğimiz günlerde birinci metaverse kent de kurulmuştu. Güney Kore Seoul kenti için metaverse versiyonun oluşturulduğu duyurulmuştu. Adidas üzere büyük markalar da metaverse cihanda eser lisanslarını almaya başladılar. Bu da bu sanal kozmosun hayatımıza daha çok entegre olacağı manasına geliyor.