Ödeme teknolojileri şirketi Mastercard beklenmeyen bir kripto para açıklamasında bulundu. Şirket, kripto paraya ışık yaktı.

Mastercard açıklamasında müşterilerinin kripto para alıp satmasına, kripto paraya dayalı özel fırsatlar sunmasına imkan tanıyacağını duyurdu. Şirket ayrıyeten kripto para banka ve kredi kartlarının düzenlenmesini de kolaylaştıracak.

Mastercard’dan beklenmeyen kripto para açıklaması

Bitcoin hali hazırda şu anda tepe durumunda. Geçen haftata 66 bin 930 dolar doruğuna yükselen kripto para ünitesi rekor kırdı. Şirketin kripto paraya ışık yakması da bu rekor vaktinde geldi. Mastercard, dijital varlık platformu Bakkt ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliği sonucunda tüketicilerin dijital varlık ekosistemine erişimi artacak. Mastercard ortaklarına Kripto Para ünitesi tahlilleri sunabilecek.

Bakkt platformu tarafından desteklenen cüzdanlar aracılığıyla dijital varlıkları satın alma, satma ve elinde tutma üzere faaliyetler gerçekleştirilebilecek. Şirket açıklamasında, Mastercard’ın kripto para ünitesini özel fırsatlara ait tahlillere de entegre edeceği duyuruldu. Ayrıyeten öbür dijital varlıkların takas edilmesi üzere faaliyetler de gerçekleşecek.

Kripto paralar değerlendikçe kullanım alanları da genişlemeye başlıyor diyebiliriz. Bu kapsamda Mastercard kadar geniş bir kitleye sahip şirket de kripto para kullanımına yeşil ışık yakmış oldu. Siz bu mevzuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi bildirmeyi unutmayın.