28 Ekim akşamı Redmi, yeni Redmi Note 11 serisi telefonlarını resmi olarak tanıtımını gerçekleştirdi. Bu telefonların ortasında en dikkat çekeni ise Redmi Note11 Pro+ oldu. Firma, 120W kablolu süratli şarj ile donatılan akıllı telefonun, resmi olarak tüm telefonu doldurmasının sırf çeyrek saat sürdüğünü tez ediyor.

Bu savını bir görüntü ile de kanıtlayan firma 120W süratli şarj ile alakalı olarak birtakım zorluklardan da bahsetti.

120W süratli şarj oldukça maliyetli bir teknoloji

Son vakitlerde Lu Weibing, 120W süratli şarj teknolojisi taşımanın zorluklarından birkaçını toplumsal medyada paylaştı. Kolay bir tabirle, 120W süratli şarj seçiminin sırasıyla teknik zorluklar, yüksek maliyetler ve tedarik problemi olmak üzere üç ana zorluğu olduğunu söz etti.

Mevcut 120W teknolojisinin, hem güzel ısı dağılımı sağlamak hem de gövdeyi ince ve hafif tutmak için iki hücreli bir tahlil sunduğunu, bu iki hücre için, iki şarj çipi gerektiğini, teknik mimari olarak çok karmaşık bir teknoloji olduğunu açıkladı. Pili süratli şarj etme maliyeti için anakart, pil, şarj aygıtı ve bilgi çizgisini ve bunların her birisinin daha yüksek maliyet artışı gerektiren kesimler olduğu lakin bu teknoloji için dahil etmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Firma, ayrıyeten bu yıl süratli şarjlı çiplerin arzına yetişemeyip, hatta fiyatını yüksek maliyetten satın aldı. Bu teknoloji için Redmi Note 11 serisi iki adet 67W şarj çipi kullanılmış olan dünyada cinsinin birinci örneği olmuş oluyor.

Redmi Note 11 Pro+, tıpkı fiyat noktasında ender bulunan 120W tam özellikli süratli şarj teknolojisini elde etti. Firma için büyük bir muvaffakiyet olan bu teknolojiyi, kullanıcıların kullandıklarında şad olup olmayacağını daima birlikte göreceğiz.