Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG), yerli araç üretiminden yeni manzaralar paylaştı. TOGG paylaştığı paylaşımda , “Hedeflerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Yeni Lige seyahatimiz sürat kesmeden devam ediyor” tabirlerine yer verdi.

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG)’un yeni duyurusu toplumsal medya hesaplarından geldi. Twitter üzerinden yaptıkları bir paylaşımla kısa müddette dikkat çeken TOGG üretime başlamış görünüyor.

Karşınızda TOGG’un üretim bandı! Üretim başladı!

Geçtiğimiz günlerde TOGG bir Alman televizyon kanalında gündem oldu. Alman Televizyon Kanalı ZDF, “Türkiye’nin Arabası, Tesla ve Volkswagen’e rakip mi?” başlığııyla TOGG’u tanıttı. “Türkiye’nin gücünü birleştirerek savlı bir amaca hakikat ilerlediğine dikkati çekerken Türk üretimi elektrikli SUV modelinin gelecek yılın sonunda banttan inecek” tabirlerine yer verildi.

TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş “Sadece otomobil yapmıyoruz. Akıllı bir aygıt yapıyoruz.” “Yalnızca elektrikle çalışan değil, tıpkı vakitte konuttaki akıllı telefonlardan akıllı kahve makinelerine kadar bir uygulama aracılığıyla öbür bileşenlerle dijital olarak ağa bağlanabilen bir arabanın prototipini gururla sunuyoruz” sözlerini kullandı. TOGG’un yeni paylaşımı toplumsal medyada da kısa müddette tanınan oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Türkiye’nin 2022 yılına kadar kendi elektrikli arabasını yapacağını duyurmuştu. TOGG’un bahis olduğu Alman kanaldaki haberde, Karakaş’ın 27 yıl boyunca Alman otomotiv tedarikçisi Bosch için çalıştığına da yer verildi.