Tanınan görüntü paylaşım uygulaması olan Tik Tok ile epey emsal özellikler taşıtan Instagram Reels, Türkiye’de kullanıma açılalı bir yıldan fazla oldu. Merak edenler için kısaca bahsedecek olursak Instagram Reels, 60 saniyeye kadar görüntü çekerek, bu görüntüyü dilediğiniz üzere düzenledikten sonra yüklemenizi sağlayan, Instagram’ın faal olarak kullanıldığı özelliklerinden yalnızca biri. Pekala Reels görüntüsüne nasıl müzik ve efekt eklenir? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında kolay adımlarla anlatıyoruz.

Instagram’da Reels görüntüme nasıl müzik ve efekt eklerim?

Instagram’ın kısa periyodik görüntü özelliği Reels, günümüzde etkin olarak 400 milyondan fazla kullanıcı tarafından faal olarak kullanılmakta. Azamî 60 saniyeye kadar görüntü çekim imkânı sunan Reels görüntüleri, 15 saniyelik olması durumunda gönderi yahut Story olarak da paylaşılabiliyor.

Müzikler ve efektler uygulayabileceğiniz bir görüntü formatı özelliğine sahip olan Instagram Reels, ülkemizde de başta Z nesli olmak üzere toplumsal medya kullanıcıları ortasında hayli tanınan olarak kullanılıyor. Pekala Instagram’da Reels görüntülerine nasıl müzik ve efekt ekleniyor? Bunun için uygulamanız gereken o adımları sizler için sıraladık.

Instagram’da Reels görüntüme nasıl müzik ve efekt eklerim?

Bir Reels görüntüsü kaydederken, sol tarafta bir araç menüsü görürsünüz. Yapabilecekleriniz ise aşağıdaki üzere;

  • Müzik kütüphanemizde bir müzik aramak için . Müziğin hangi kısmını çalacağınızı seçebilirsiniz.
  • Reels görüntünüzün suratını değiştirmek için . Bu, klibinizde hem görüntüyü hem de sesi tesirler.
  • Bir kamera efekti eklemek için . Ekranın alt kısmında parmağınızı sola kaydırın ve bir efekt seçin. Daha fazla efekt görmek için parmağınızı en sola ulaşana kadar kaydırın ve simgesine dokunun.
  • Klibinizin uzunluğunu seçmek için . Klibinize geri döndüğünüzde, klibiniz kaydedilmeye başlamadan evvel bir geri sayım görürsünüz.
  • Son klibinizin sonunu görmek için . Şeffaf fotoğrafı kullanarak, bir sonraki klibinizi kaydetmeden evvel sıralayabilirsiniz. Bu sadece birinci klibinizi kaydettikten sonra görünür.