Akıllı telefonlarla 3D tarama birinci sefer karşılaştığımız bir teknoloji değil. Lakin, genel olarak, başarılı transfer için bu teknolojiler ve hatta donanım eklentileri için yazılıma gereksiniminiz olabilir.

Huawei Geliştiriciler Konferansı (HDC) kapsamında ortaya çıkan 3D tarama teknolojisi, tüm bunlara olan gereksinimi ortadan kaldıracak üzere görünüyor.

Huawei 3D tarama Teknolojisini Tanıttı!

Çinli teknoloji devi, ambargonun neden olduğu tüm aksiliklere karşın akıllı telefon pazarına yatırım yapmaya devam ediyor. Ambargo nedeniyle Huawei, yeni çıkan telefonlarında 4G işlemci kullanmak zorunda kalmıştı. Lakin Google hizmetlerini kullanamayan şirket, geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS ile 150 milyon kullanıcı barajını geçti. HDC kapsamında bu değerli gelişmeyi duyuran şirket, yeni teknolojilerini bu konferansta kullanıcılara tanıttı.

Huawei’nin 3D tarama özelliği, dönen objeyi 360 derece fotoğraf ile gerçekçi olarak tarıyor. Bu taramadan sonra, yalnızca birkaç saniye içinde, 3D model kayıpsız görünüyor. Bu modellemenin ne kadar düzgün olduğuna dair teknik bilgiler şimdi ortaya çıkmadı. Bildiğiniz üzere, bu tıp 3D tarama teknolojileri için kıymetli ayrıntılardan biri taramanın kalitesidir.

YouTube imajlarına bakılırsa, HarmonyOS kullanan telefon bu 3D tarama teknolojisi ile çok kaliteli bir modelleme sunuyor. Günümüzde bu tıp foto-gerçekçi taramalar 3D modelleyiciler için büyük değer taşıyor.

HarmonyOS 3 ve 200 milyon kullanıcı!

Huawei konferansta Harmony OS için de değerli duyurularda bulundu. En süratli büyüyen taşınabilir işletim sistemi haline gelen HarmonyOS, birinci haftasında 10 milyon kullanıcıya ulaştı. HarmonyOS 2’den sonra birinci olarak 100 milyon sonunu aşan işletim sistemi şu anda 150 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Huawei HarmonyOS 3 ile bu sayının yıl sonunda 200 milyona ulaşacağı görüşünde. Huawei’nin bu işletim sistemini geriye dönük olarak birçok aygıta uyarlaması, HarmonOS’un süratli büyümesinde büyük bir hisseye sahip. Bu işletim sistemi akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, akıllı saatler üzere birçok farklı aygıtta da mevcut.