Geçtiğimiz günlerde Bodrum’a gelen Microsoft’un kurucusu Bill Gates görünüşe gçre yalnızca doğum günü kutlamaları için Türkiye’ye gelmemiş. Ünlü iş adamının “Tükiye’den yüzlerce dönümlük arsa baktığı” argüman ediliyor. Microsoft’un kurucusu Bill Gates “Lana” isimli mega yatıyla, Bodrum ilçesi koylarına gelmişti.

Günlerdir Türkiye’de olan Bill Gates hakkında şok sav

Microsoft kurucusu Bill Gates’in doğum günü partisi için özel bir gece düzenlemek gayesiyle Bodrum’a geldiği duyurulmuştu. Yalnızca onunla da kalmamış ABD’li e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos‘un da Gates’in doğum günü partisine katılmak Bodrum’da bulunduğu söz edilmişti.

Lakin durum bundan daha öte görünüyor. Bugün ortaya çıkan söylentilere nazaran New York Post’a konuşan kaynaklar kimi bilgiler sızdırdı. Buna nazaran, Gates’in Türkiye’de sürdürülebilir bir çiftlik yaratmak istediği öne sürülüyor. Söylentilere nazaran Gates, Türkiye’den yüzlerce dönümlük arsa bakmış. Gates’in eski eşiyle birlikte yönettiği 50 milyar dolarlık Bill&Melinda Gates Vakfı için “Türkiye’de çok büyük sürdürülebilir tarım alanı yaratmak” istediği argüman ediliyor.

Şimdi söylentiler kesin bir sonuca ulaşmış değil. Fakat birebir kaynak Gates’in vakfı için “çok büyük bir sürdürülebilir tarım oluşturma” isteği olduğu konusunda savlı. Haberin söylentileri yayılmaya başladığına nazaran önümüzdeki günlerde mevzu bir netliğe kavuşacaktır. Bill Gates tarafından ise bahisle ilgili şimdi bir açıklama gelmedi.