Türkiye’nin en çok tercih edilen teslimat şirketlerinden biri olan Getir artık bir ülkeye daha açıldı. Avrupa pazarında faaliyet göstermeye başlayan Getir artık ABD Chicago’da faaliyetlerine başlayacak.

Getir’in amaçlı ABD’de 300 kentte faal olarak varlık göstermek. Şirketin kurucu ortağı Nazım Salur bahisle ilgili: “Büyümenin fonlanması için gerekmesi halinde yeni fonlama çeşitlerine çıkabileceklerini ve büyümeyi hızlandırmak için satın alma yapabileceklerini” söyledi.

Getir artık de ABD’de faaliyete geçti!

Nazım Salur “Gerekirse o para var. Bizim üslup işlere yatırım yapan diyelim ki tüm dünyada 200 tane major fon varsa bunların 190’ı bizim kapımızı çalmıştır. ‘Bir sonraki yatırım cinsini ne vakit yapacaksınız’ diye bize rezervasyonu vardır. Daha çok paraya muhtaçlık görürsek onları çağırıp yeni bir yatırım çeşidi yaparız” tabirlerine yer verdi. Şirketin gayesi ise yıl sonuna kadar New York ve Boston’da faaliyete geçmek. ABD’de arz talep kelam konusu olduğunda Salur, “Halka arzı büyümek için fonlama olarak düşünmek lazım” dedi.

Geçtiğimiz günlerde YemekSepeti, Getir’in Avrupa’daki en kıymetli rakibine yatırım yapmıştı. Getir ise şu anda e-ticaret platformu N11’de pay alımı için görüşmeler düzenliyor. Türkiye’de süratle büyüyen ve bünyesine farklı seçenekler ekleyen Getir için yurt dışı planları nereye varacak göreceğiz. ABD pazarında muvaffakiyet elde etmesi durumunda şirket epey kıymetlenecektir.