Elon Musk Twitter hesabı üzerinden bir anket oluşturdu. Oluşturduğu ankette kendisini Twitter üzerinden takip eden kullanıcılarına Tesla paylarının yüzde 10’unu satıp satmaması gerektiğini sordu. Anketin sonucu ne olursa olsun yapacağını söyleyen Musk için bugün anket sonuçları geldi.

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, böylesi kıymetli bir kararı Twitter üzerinden takipçilerine soru sorarak alacak. Musk, yaklaşık 63 milyon takipçisine, “Tesla paylarımın yüzde 10’unu satmayı öneriyorum, destekliyor musunuz?” diye sordu.

Elon Musk Tesla paylarını satıyor mu? İşte yanıtı

Husus Elon Musk olunca ankete katılanların sayısı da epeyce fazlaydı. 3.5 milyondan fazla Twitter kullanıcısı Tesla CEO’suna karşılık verdi. Oyların yüzde 57.9’u Musk’ın paylarını satması istikametinde kullanıldı. Yani Twitter üzerinden yapılan anketin sonucu “Evet” oldu. Oylama ne halde sonuçlanırsa sonuçlansın yerine getireceğinin kelamını veren Musk’ın artık Tesla paylarının bir kısmını satması bekleniyor.

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın yüzde 10 payı yaklaşık 21 milyar dolar ediyor. Elon Musk da buna istinaden “Tesla’nın pay kıymetlerini ben arttırmıyorum” açıklamasında bulunmuştu. Geçtiğimiz periyotlarda “milyarder vergisi” isminde yeni bir vergi çeşidi gündemdeydi. Musk bu vergiye cevap olarak “Hiçbir yerden maaş ya da ikramiye almıyorum elimde yalnızca paylarım var ve bu vergiyi ödeyebilmemin tek yolu da pay satmak” tabirlerini kullandı.