Artan dolar kuru her şeye tesir ediyor. Dün dolar 13 TL civarına gelerek yeni bir rekor kırdı. Apple resmi websitesinde iPhone modelleri başta olmak üzere eserlerini ülkemiz için satışa kapattı. Olay kısa müddette toplumsal medyada da gündem oldu. Kriz anında yaşanan bu stil durumlar kullanıcılar başta olmak üzere herkesi endişelendirdi.

Dün Apple websitesi üzerinden sipariş vermeye çalışan kullanıcılar “Şu anda mevcut değil” uyarısı ile karşılaşıyorlardı. Bugün yeni bir argümana nazaran Apple artık siparişi verilmiş eserleri de iptal etmeye başladı.

Apple artık de siparişleri iptal ediyor!

Dolar kurundaki artış sebebiyle şirketin bu türlü bir karar aldığı ve fiyatların yenilendikten sonra tekrar satışların başlaması bekleniyor. Faturalanmış eser siparişlerinin dahi iptal edilmesi herkesin endişelenmesine sebep oluyor. Dün akşam şirketin pazardan çekilebileceği telaşları bile dolanıyordu.

Toplumsal medyada kimi kullanıcılar siparişlerinin iptal edildiğini duyurunca ortalık daha da kızıştı. Tüm kullanıcılar verdikleri siparişlerin iptal edilip edilmeyeceği sorusunu yöneltmeye başladı. Apple‘ın ülkemizde satışlarını durdurması yabancı basına kadar yansımış durumda. Şirketten ise şimdi bir resmi açıklama yok. Siz bu hususla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.