Son vakitlerde akaryakıt fiyatlarına gelen artırımlar gündeme oturmuştu. 24 saatte üst üste iki artırım gelmişti. Bugün ise bir indirim muştusu kelam konusu.

Kaynaklardan gelen bilgilere nazaran 28 Ekim 00:00’da akaryakıt fiyatları indirim alacak. İndirim ise 25 kuruş olacak.

Artık de akaryakıta indirim muştusu geldi!

İndirimden sonra İstanbul Avrupa yakasında litre başına ortalama akaryakıt fiyatları 8,65’ten 8,40 düzeyine düşecek. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar bölgelere nazaran küçük değişiklikler gösterebilir. Geçtiğimiz günlerde gelen artırımlar gündeme oturmuştu. Akaryakıta pazartesi 44 kuruş, salı günü ise 28 kuruş artırım gelmişti.

Dolar kurunun sert bir biçimde yükselmesi ile fiyatlar birden arttı. Doların devamında yükselip yükselmeyeceği de belirli olmadığı için her şey bilinmeyen durumda. Bu nedenle akaryakıta gelen artırımlar son vakitlerde Türkiye’nin gündeminde bir numara diyebiliriz. Akaryakıt İstanbul’un birtakım bölgelerinde 8,65 TL’ye kadar yükselmişti. Şimdiyse bu sayılar 25 kuruş indirim alacak. Ayrıyeten 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na Eşel Taşınabilir Sistemi 2022 yılında da hayatımızda olacak. Bu sisteme nazaran akaryakıttaki ÖTV devlet tarafından karşılanacak. Fakat akaryakıttaki ÖTV sıfıra indiğinden, bu sistemin vatandaşa bir katkısı olmayacak.

Siz bu indirim hakkında ne düşünüyorsunuz? Akaryakıta gelen artırımlar sizi olumsuz etkiledi mi? İndirim fiyatı kâfi mi üzere sorular şimdiden sorulmaya başladı. Bize fikirlerinizi yorumlarda bildirmeyi unutmayın.