Dolar ve petrol fiyatlarında son vakitlerde yaşanan artış ne yazık ki bizlere olumsuz olarak yansıyor. Akaryakıt fiyatlarının son 24 saatte ikinci artırımı alması bekleniyor.

Dün gece yapılan artırımın akabinde bu gece 00.00’da akaryakıta 28 kuruşluk bir artırım duyurusu daha yapıldı. Güç Petrol Gaz İkmal İstasyonları Patron Sendikası, bu sabah akaryakıta 44 kuruşluk artırım geldiğini duyurdu. Ne yazık ki ikinci artırım duyurusu da çok geçmeden geldi.

Akaryakıta 24 saatte ikinci artırım geliyor!

Kelam konusu artırımlarla birlikte akaryakıtın litre fiyatında 28 kuruşluk bir artış daha gerçekleşecek. Artırımların sonucunda akaryakıtın fiyatı yalnızca iki günde 72 kuruş artmış olacak. Artırımın akabinde akaryakıtın litresi İstanbul’da 8,67 TL olarak karşımıza çıkacak. Dolar ve TL kuru ortasındaki fark son bir haftada düzgünce açıldı. Durum bu türlü olunca da her gün yeni bir artırım daha karşımıza çıkıyor. Dolar kurunun ilerleyen günlerde ne hale geleceği de aşikâr değil. Bu nedenle artırımlar hakkında geleceği görmek güç.

Akaryakıt son 24 saatte ikinci artırımını alıyor. Yapılacak artırımın akabinde akaryakıtın litre fiyatı İstanbul’da 8,39 liradan 8,67 liraya, Ankara’da 8,47’den 8,76’ya, İzmir’de ise 8,47’den 8,76’ya çıkacak. Siz yapılan artırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Akaryakıt fiyatlarındaki artış hakkında yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.