Akaryakıt tekrar artırım alıyor. Daha 25 Kasım itibariyle geçerli olacak artırım oranlarına reaksiyonlar sürerken yeni bir artırım duyurusu gündeme geldi. Dolar/TL kurundan etkilenen akaryakıt fiyatları artık yeni bir artırım daha alacak. Yeni artırımla akaryakıt ve motorin fiyatlarının 10 TL üzerine çıkması bekleniyor.

Akaryakıt, motorin ve LPG daha yeni yüklü artırımlar aldı. Lakin bu kadarla da kalmayacak üzere görünüyor. Bölümden kaynaklara nazaran 26 Kasım 2021 saat 00:00’dan itibaren geçerli olacak halde akaryakıtta 46 kuruş, motorinde 45 kuruş, LPG’de ise 25 kuruş olarak artırım uygulanacak. Yapılacak son artırımlar ile akaryakıt ve motorin, 10 Türk lirasının üzerine çıkacak. Bu gece prestijiyle geçerli olacağı öğrenilen yeni artırım, pompa fiyatlarına direkt yansıyacak.

Akaryakıt ve motorine yeni bir artırım daha!

Dolar/TL kurundan direkt olarak etkilenen akaryakıt fiyatları aldıkları artırımlarla araç sahiplerini üzeceğe benziyor. Bu artırımların nereye varacağını söylemek de sıkıntı çünkü dolar kurunda ne olacağı bilinmeyen. Geçtiğimiz periyotlarda hali hazırda artırım alan akaryakıt fiyatlarına yeni bir artırım daha gelmesi vatandaşı üzecek diyebiliriz.

25 Kasım saat 00:00’da uygulamaya konan yeni artırım ile ile İstanbul Avrupa yakasındaki akaryakıt fiyatları; akaryakıt için 9,67 TL, motorin için 9,75 TL, LPG içinse 8,25 TL’ye varmıştı. 26 Kasım saat 00:00’daki yeni fiyatlar ise akaryakıt için 10,13 TL, motorin için 10,20 TL, LPG içinse 8,50 TL olarak kayıtlara geçecek.