Dolar/TL kurunda yaşananlar tüm hayatı etkiliyor. Dün Merkez Bankası’nın faiz oranını indirmesiyle dolar tekrar yükselmiş oldu. Hal bu türlü olunca da bu durum akaryakıt fiyatlarına da yansıdı. Kesim artık tekrar artırım bekliyor.

Dolar fiyatlarındaki yükseliş ve TL’nin kıymet kaybetmesi fiyatların artmasına sebep oldu. Memleketler arası fiyatlarda ani bir düşüş yaşanmadığı sürece bu cumartesiden (20 Kasım 2021) itibaren geçerli olmak üzere yeni artırım beklentisi mevcut. Buna nazaran akaryakıt kümesinde 52 kuruş, motorin gurubunda 50 kuruş fiyat artışları bekleniyor.

Akaryakıt ve motorine yeni artırım geliyor!

Dolarda yaşanan gelişmeler tüm hayatı etkiliyor diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde artan dolar fiyatları dün bir tık daha yükseldi. Dün tüm gözler Merkez Bankası’nın açıklayacağı faiz oranına çevrilmişti. Faizin 100 puan kıymetinde düşmesiyle fiyat istikrarları tekrar alt üst oldu. Buna nazaran litre fiyatı akaryakıtta 52 kuruş, motorinde 50 kuruş artırım bekleniyor. Artırımlar bu geceden itibaren yürürlüğe girecek. LPG’de ise şimdi karar netleşmedi.

Artırımın akabinde litre fiyatı akaryakıtta İstanbul’da yaklaşık 8,17’den 8,69’a, Ankara ve İzmir’de 8,25’ten 8,77’ye yükselecek. Motorinde ise fiyat İstanbul’da 8,23’ten 8,73’e, Ankara ve İzmir’de 8,31’den 8,81’e yükselecek. Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bize bildirmeyi unutmayın.