Dolar/TL kurunda yaşanan yükseliş her alana tesir etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde akaryakıta gelen artırımın arkası gerisi kesilmiyor. 25 Kasım tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir artırım beklentisi mevcut.

Dolarda yaşanan yükseliş beraberinde bir çok olumsuzluk getiriyor. Bunlardan birisi de akaryakıt eserlerinde fiyat artışı. Hali hazırda geçtiğimiz devirde artırım gelmişti lakin dolar kurundaki yükselişin devam etmesi beraberinde tekrar artırım beklentisi getiriyor.

Akaryakıt, motorin ve otogaza tekrar artırım geliyor!

Kesimden kaynaklara nazaran bu gece yarısından itibaren akaryakıtta 1 lira 1 kuruş, motorinde 1 lira 5 kuruş, otogazda 65 kuruş artırım bekleniyor. Kaynaklar, artırımın yapılıp yapılmayacağına dair karar yetkisi olan ilgili kurumların onayının beklendiğini bildirdi.

25 Kasımdan itibaren geçerli olacak artırımla birlikte İstanbul Avrupa yakasında akaryakıtın ortalama litre fiyatı 9,66 TL, motorinin 9,77 TL, otogazın ise 8,23 TL olacak. Dolar kurundaki yükseliş devam ederse yeni artırım da kelam konusu olabilir.

Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası’nın faiz oranını düşürmesiyle dolarda çalkantılar devam etmişti. Bu durum bir mühlet daha bu türlü gidecek üzere görünüyor. Döviz kuruyla ilgili açıklama yapan Merkez Bankası vatandaşın yansısını topladı. Dün Merkez Bankası hususla ilgili “Oynak piyasaya karşı dikkati olunması gerek” halinde bir ikaz yapmıştı. Siz yeni artırım hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.