LG C1, yanlışsız fotoğraflar, kapsamlı akıllı bilgiler, rekabetçi fiyatlandırma ve oyun özellikleriyle epeyce etkileyici.

2021 yılının sonlarına gelirken birçok alanda teknoloji birincileri açıklanmaya başlandı. Bugün size 2021’in en düzgün televizyonundan bahsedeceğiz: LG C1

LG C1 OLED incelemesi: Bilmeniz gerekenler

LG C1, 4K (3.840 x 2.160) HDR akıllı TV’dir ve LG’nin şirketin gelişmiş Alpha 9 Gen 4 işlemcisine sahip en uygun fiyatlı OLED’idir. C1’i 48 inç, 55 inç, 65 inç ve 77 inç ekran boyutlarında satın alabilirsiniz ve 83 inçlik devasa bir ekran boyutu da seçenekler ortasında.

C1, LG’nin webOS akıllı platformunun en son sürümünü çalıştırır ve HDR10, Dolby Vision ve HLG’yi takviyeler, lakin HDR10+’ı desteklemez. Geçen yıl LG TV’lerinde bulunmayan Freeview Play de dahil olmak üzere tüm kıymetli içerik akış platformları mevcut ve gerçek.

LG C1 OLED incelemesi: Tasarım, irtibatlar ve denetim

LG C1, minimalist bir görünüm, neredeyse çerçevesiz bir ekran ve eğimli fırçalanmış metal stand ile evvelki kuşaklarla birebir temel tasarımı kullanmaya devam ediyor. TV’yi standart bir 300 x 200 VESA braketi kullanarak da duvara monte edebilirsiniz, lakin sabitlemelerin panelin altında olduğunu unutmayın. Panelin kendisi üstte sadece milimetre kalınlığında, fakat elektronik aksamların, hoparlörlerin ve temasların bulunduğu alt kısımda 47 mm’ye kadar genişliyor. Boyutlar açısından bu 65 inç TV, 1.449 mm genişliğinde ve 862 mm yüksekliğinde, stand ise 998 mm genişliğinde ve 251 mm derinliğindedir.

Ayrıyeten karasal ve uydu alıcıları, 3,5 mm ses çıkışı, optik dijital çıkış, Ethernet temas noktası, üç USB irtibat noktası (iki 2.0 ve bir 3.0) ve bir CI (ortak arabirim) yuvası vardır. Kablosuz temas için yerleşik çift bantlı Wi-Fi, Bluetooth ve Apple AirPlay 2 takviyesi vardır.

LG’nin Magic Remote’u bu yıl yenilendi ve hala parlak ve mat siyah kombinasyonunda bitmiş olsa da, tekrar tasarlanan biçimi daha şık ve tutması daha rahat, ekrandaki imleç usulü işaretçi ise keyifle kullanmaya devam ediyor.

LG C1 OLED incelemesi: Akıllı TV platformu

LG C1, ekranın alt kısmındaki pak ve kolay başlatıcı çubuğundan uzaklaşan ve bunun yerine epeyce kalabalık ve baş karıştırıcı hissettiren tam ekran bir ana sayfa benimseyen şirketin webOS akıllı platformunun en son sürümünü çalıştırıyor.

Ayrıyeten karasal ve uydu alıcıları, 3,5 mm ses çıkışı, optik dijital çıkış, Ethernet ilişki noktası, üç USB ilişki noktası (iki 2.0 ve bir 3.0) ve bir CI (ortak arabirim) yuvası vardır. Kablosuz irtibat için yerleşik çift bantlı Wi-Fi, Bluetooth ve Apple AirPlay 2 takviyesi vardır.

LG’nin Magic Remote’u bu yıl yenilendi ve hala parlak ve mat siyah kombinasyonunda bitmiş olsa da, yine tasarlanan hali daha şık ve tutması daha rahat, ekrandaki imleç usulü işaretçi ise keyifle kullanmaya devam ediyor.

LG C1 OLED incelemesi: Akıllı TV platformu

LG C1, ekranın alt kısmındaki pak ve kolay başlatıcı çubuğundan uzaklaşan ve bunun yerine epeyce kalabalık ve baş karıştırıcı hissettiren tam ekran bir ana sayfa benimseyen şirketin webOS akıllı platformunun en son sürümünü çalıştırıyor.

Ayrıyeten karasal ve uydu alıcıları, 3,5 mm ses çıkışı, optik dijital çıkış, Ethernet ilişki noktası, üç USB irtibat noktası (iki 2.0 ve bir 3.0) ve bir CI (ortak arabirim) yuvası vardır. Kablosuz ilişki için yerleşik çift bantlı Wi-Fi, Bluetooth ve Apple AirPlay 2 takviyesi vardır.

LG’nin Magic Remote’u bu yıl yenilendi ve hala parlak ve mat siyah kombinasyonunda bitmiş olsa da, tekrar tasarlanan biçimi daha şık ve tutması daha rahat, ekrandaki imleç stili işaretçi ise keyifle kullanmaya devam ediyor.

LG C1 OLED incelemesi: Akıllı TV platformu

LG C1, ekranın alt kısmındaki pak ve kolay başlatıcı çubuğundan uzaklaşan ve bunun yerine hayli kalabalık ve baş karıştırıcı hissettiren tam ekran bir ana sayfa benimseyen şirketin webOS akıllı platformunun en son sürümünü çalıştırıyor.