Ortalarında epeyce uygun modellerin bulunduğu Android akıllı telefonların hakimiyetine karşın, iPhone hala Dünyada istikrarlı bir popülerliğe sahip görünüyor. Ehil “beyin yıkama” uzmanları, Apple‘ın eşiti yoktur ve kullanıcıları aygıtlarını neredeyse çılgınca bir uğraşla edinmeye devam ediyor açıklamasını yapıyor.

IDC analistlerinin bu yılın birinci üç çeyreğine ait en son dataları Android hayranlarını üzeceğe benziyor. Uzmanlara nazaran, 2021’in birinci üç çeyreği için iPhone en çok satan akıllı telefon markası oldu. İşte farklı sonuçlar.

2021 En Çok Tercih Edilen Akıllı Telefon!

Uzmanlara nazaran, 2021’in birinci üç çeyreği için iPhone 12 en çok satan akıllı telefon oldu. Tıpkı vakitte, dört Apple modeli birinci 5’e girdi. Farklı olan ise yalnızca bir Android modelinin birinci beşte yer almasıydı. Android, Galaxy A12 ile listeye dahil olurken, Apple 2021 akıllı telefon pazarını forse etmeyi başarmış görünüüyor.

Samsung‘un akıllı telefonu Galaxy A12, iPhone 11, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Pro‘yu gerisinde bırakarak “gümüşü” almaya hak kazandı. Neredeyse tüm akıllı telefonlar iPhone’lar oldu.

*İlk sıra iPhone 12‘ye gitti.

*İkincisi sırada bütçe segmentinde yer alan Samsung Galaxy A12

*Üçüncü sırada iPhone 11

*Dört iPhone 12 Pro Max

*Beşinci ise iPhone 12 Pro

Bir buçuk yıl evvel, en tanınan akıllı telefon iPhone 11 idi. Buna ek olarak, birinci 5’te iki Redmi akıllı telefon ve iki Samsung vardı.

iPhone 13 satışları üçüncü çeyrekte başladı ve şimdi başka aygıtlarla rekabet etmek için kâfi satışa ulaşamadı. Lakin, bir dizi analist iPhone 13’e gelen talebi değerlendirdiklerinde, yakında hangi modelin tanınan olacağını iddia etmekte kuşku olmadığını iletiyorlar.